Jak zrobić płyn dezynfekujący domowej roboty

dezynfekcja rak

Płyn do dezynfekcji domowe sposoby:

 

 1. Najprostszy płyn do dezynfekcji, 100 % skuteczny. Składniki - płyn do dezynfekcji :ok. 210 ml spirytusu 96% (szklanka), 1/3 szklanki wody, 2 krople wody utlenionej, 10 kropli gliceryny, ewentualnie olejek zapachowy. Wszystko razem wlać do naczynia w/w kolejności, wymieszać i domowy płyn do dezynfekcji gotowy.

 2. Jeśli nie masz pod ręką zwykłych chusteczek dezynfekujących lub płynu dezynfekującego możesz sam zrobić. Potrzebny jest tylko alkohol lub roztwór zawierający co najmniej 60% alkoholu. Wystarczy wetrzeć płyn w skórę rąk i pozwolić im wyschnąć w powietrzu. Wszystko, ręce są skutecznie dezynfekowane. Faktem jest, że alkohol jest aktywnym składnikiem dezynfekcji rąk. Aby nie wysuszyć skóry rąk, można je zwilżyć po wyschnięciu alkoholu. Możesz dodać kilka kropel aloesu do alkoholu. Po dodaniu aloesu konieczne jest, aby w płynie pozostało nie mniej niż 60% stężenie alkoholu. Jeśli wynosi mniej niż 60%, wydajność dezynfekcji spadnie bardzo gwałtownie. Aby nadać płynowi dezynfekującemu przyjemny aromat, możesz dodać od 8 do 10 kropli olejku smakowego. Możesz odmówić dezynfekcji rąk i po prostu dokładnie i często myć ręce mydłem w ciepłej wodzie. Mycie rąk, które usuwa zarazki ze skóry, pozostaje najlepszym sposobem ochrony przed koronawirusem i innymi patogenami. Dezynfekcja rąk zabija większość zarazków, ale nie usuwa ich ze skóry. Mycie rąk jest najważniejszym pierwszym krokiem, aby nie zakazić się wirusem.

 3. Aby przygotować swój środek antyseptyczny, musisz pamiętać o dwóch ważnych warunkach. Środek antyseptyczny będzie działał tylko wtedy, gdy będzie zawierał 60–90% alkoholu oraz środek antyseptyczny nie działa dobrze, jeśli ręce są bardzo brudne lub pokryte tłuszczem, dlatego należy je najpierw odtłuścić i oczyścić. Czego potrzebujesz: 2/3 szklanki alkoholu etylowego lub izopropanolu, 1/3 szklanki żelu Aloe Vera. Żel jest zwykle sprzedawany w aptekach lub dobrych sklepach i służy jako środek nawilżający lub zmiękczający skórę po oparzeniu słonecznym. W naszym przypadku jest dodawany, aby skóra rąk nie wysychała z alkoholu. Olejek lawendowy lub dowolny inny wybrany przez Ciebie. Jest dodawany do środka antyseptycznego, aby nadać produktowi przyjemny aromat, ale nie jest to konieczne. Wymieszaj alkohol i żel z aloesu w misce, aż będzie gładkie. Dodaj 8-10 kropli olejku eterycznego i zamieszaj. Wlać środek dezynfekujący do pojemnika, szczelnie zamknąć i podpisać butelkę. Gotowy środek antyseptyczny możesz przechowywać przez kilka tygodni.

 4. Żel dezynfekujący domowy sposób zrobienia. Składniki: żel aloesowy – 1/4 szklanki, alkohol: spirytus salicylowy – ok. 2 łyżki, olejek antybakteryjny – ok. 30 kropli. Sposób przygotowania żelu antybakteryjnego do rąk. Składniki należy wymieszać w naczyniu – jeśli domowy żel antybakteryjny ma zbyt gęstą konsystencję, można dodać kilka kropel wody filtrowanej. Następnie żel dezynfekujący domowej roboty należy przelać do pojemnika z dozownikiem podpisać (i pamiętać, że przed każdym użyciem należy wstrząsnąć pojemnikiem).

Trzeba pamiętaj iż, higiena rąk ma kluczowe znaczenie dla zapobiegania infekcjom wirusowym jak i bakteryjnym oraz w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia człowieka. Nawet gdy choroba Cię nie dotyczy, mycie rąk jest kluczem do zapobiegania nawrotom infekcji we własnym organizmie, a także do minimalizacji rozprzestrzeniania się zarazków na inne osoby z otoczenia.

Dezynfekcja (po polsku dosłownie oznacza odkażanie) – postępowanie mające na celu niszczenie drobnoustrojów i ich przetrwalników. Ta procedura z reguły występuje przy użyciu różnych chemicznych środków dezynfekujących i antyseptycznych.

Domowe środki antyseptyczne są zwykle nazywane substancjami, płynami czyszczącymi i proszkami o właściwościach bakteriobójczych. Można je znaleźć nie tylko w aptekach, ale także w działach domowych, spożywczych sklepów.

Należą do nich przede wszystkim:

 • wybielacz;

 • alkohol;

 • nadtlenek wodoru;

 • detergenty o działaniu bakteriobójczym;

 • lakiery i farby;

 • roztwory i mieszaniny antykorozyjne;

 • impregnaty przeciwgrzybicze, płyny i proszki.

Choroby skórne zdjęcia =>> https://www.bolimnie.com/galeria-chorob

Środki czyszczące dezynfekujące.

Środki dezynfekujące do czyszczenia domu są prawie codziennie używane przez mieszkańców swoich mieszkań. Istnieje kilka powodów, dla których gospodynie domowe nie wybierają zwykłych chemii gospodarczej, ale środki dezynfekujące do czyszczenia:

 • Troska o zdrowie twojej rodziny, zwierząt domowych;

 • Pogorszenie sytuacji środowiskowej i epidemiologicznej, występowanie chorób wirusowych;

 • Wzrost gęstości zaludnienia w dużych miastach.

Aby utrzymać czyste i zdrowe środowisko w mieszkaniu, kamienicy lub domu prywatnym, gospodynie domowe używają środków dezynfekujących do czyszczenia domu:

 • Płynne koncentraty do zmywania, mebli, ścian;

 • Środki dezynfekujące do natychmiastowej dezynfekcji twardych powierzchni;

 • Chusteczki dezynfekujące do wycierania powierzchni;

 • Środki czyszczące do czyszczenia obuwia;

Antyseptyki skórne w celu utrzymania higieny rąk.

Table of contents