Grzybica paznokcia domowe sposoby

grzybica paznokcia

Domowe sposoby na grzybicę paznokcia:

 

 1. Leczenie grzybicy paznokci za pomocą octu. Kąpiele octowe sposób domowy wlej ciepłą wodę, którą tolerujesz (około 50 stopni), wlej jedną szklankę 9% octu i mocz paznokcie przez 15 do 20 minut. Konieczne jest dobre wysuszenie paznokci i wytarcie ich do sucha po skończonej kuracji. Na koniec zakładamy bawełniane skarpetki.

 2. Leczenie grzybicy paznokci domowe za pomocą octu jabłkowego. Ocet jabłkowy nie jest tak skoncentrowany jak zwykły ocet stołowy, więc można go rozcieńczyć wodą w proporcji jeden do jednego i posmarować dotknięte obszary na 30 minut przed snem.

 3. Grzybica paznokci leczenie domowe olejkiem z drzewa herbacianego. Przepis: wlej ciepła wodę do naczynia lub miski, aby zakryła dotknięte obszary grzybicze paznokci i dodać 20 kropli oleju herbacianego. Zabieg trwa 15-20 minut. Gdy woda ostygnie, musisz dolać gorącej. Leczenie polega na codziennych zabiegach przez 2 miesiące

 4. Domowy sposób na grzybicę paznokcia jod. Aby usunąć czynniki powodujące grzybicę paznokci, stosuje się kąpiele stóp lub dłoni z dodatkiem 8 kropli jodu do 3 litrów wody. Moczenie możemy przeprowadzać codziennie.

 5. Leczenie w domu grzybicy paznokci cytryną.  Świeży plasterek cytryna nakłada się na paznokieć zakażonego grzybicą i przymocowuje bandażem. Kompres pozostaw na całą noc. Cytryna działa podobnie do octu.

 6. Grzybica paznokci domowy babciny sposób leczenia kawa. Kawa to nie tylko aromatyczny napój. Jest także skutecznym lekarstwem na grzybicę paznokci. Zdolność do leczenia grzybicy zauważono wiele lat temu i od tego czasu ogromna liczba ludzi mogła pozbyć się tej choroby, metodą moczenia stóp  lub nakładając kompresy na dotknięte obszary. Aby uzyskać skuteczne moczenie paznokci z grzybicą z kawą, musisz zaparzyć szklankę bardzo mocnej kawy ze świeżo zmielonych ziaren, parzyć przez co najmniej 10 minut i rozcieńczyć w pół litra ciepłej wody, moczyć paznokcie lub stopy w roztworze kawy przez 20 minut i nie zapomnij dokładnie wytrzeć stóp czystym ręcznikiem. Robienie kąpieli z kawą musi odbywać się codziennie  wieczorem. To rozwiązanie ma działanie bakteriobójcze, przeciwzapalne i gojące się rany. Pożądane jest, aby temperatura łazienki wynosiła około 36-37 stopni. Do kompresu kawowego na grzybice paznokci używamy fusów z kawy, które nakładamy na miejsce z zmianami grzybicznymi zakładamy na to folię na wierzch i okrywamy lub na stopy zakładamy skarpetki. Czas kompresu powinien wynosić od godziny do 5 godzin. Na przykład kawę można zmieszać z odrobiną jodu, propolisu lub sodą. Takie rozwiązania można nakładać wacikami lub stosować do kąpieli lub kompresów. Kawa zawiera wiele zdrowych olejków, witamin i substancji biologicznie czynnych. Dlatego nie tylko zwalcza chorobę, ale także aktywnie dba o skórę i paznokcie.

 7. Do leczenia grzybicy paznokcia może służyć propolis jak środek domowy. Wacik nasączony propolisem nakłada się na chore paznokcie przez 15 do 20 minut rano i wieczorem. Podczas leczenia zauważysz, że chore paznokcie stopniowo odpadają, a nowy paznokieć rośnie na swoim miejscu jako zdrowy.

 8. Jarzębina do leczenia naturalnego domowego grzybicy paznokci. Przepis weź 100 gram świeżych liści jarzębiny muszą być dokładnie zmielone. Powstały produkt nakłada się w postaci kompresu na zainfekowane paznokcie, przymocuj bandażem. Taki kompres zostawiamy na całą noc, rano należy dokładnie umyć paznokcie.

 9. Czosnek jako domowy naturalny babciny sposób na grzybicę paznokci rąk i stóp. Zetrzyj 2-3 ząbki czosnku na drobnej tarce, wymieszaj z łyżeczką masła. Tę mieszaninę czosnku i masła nakłada się kilka razy dziennie na zainfekowany paznokieć.

 10. Sól morska do leczenia grzybicy paznokcia ludowy sposób. Przepis. weź 1 łyżeczkę  soli morskiej rozpuść w litrze wody. Zanurz stopy w powstałym roztworze solnym na 30 minut. Następnie nogi (i paznokcie) myje się ciepłą bieżącą wodą, wyciera miękkim ręcznikiem do sucha.

 

GRZYBICA PAZNOKCI objawy zdjęcia =>> https://www.bolimnie.com/choroba/grzybica-paznokci

Każdy z nas może zostać zarażony - niezależnie od wieku, płci i stylu życia grzybicą paznokci. Zmiany grzybicze na paznokciach, zwane także grzybicą paznokci, są wywoływane przez patogenne mikroorganizmy. Wyleczenie takiej choroby nie jest łatwe i potrzeba czasu na jej całkowite wyleczenie. Bez leczenia, kuracji zmiana grzybiczna zmienia nie tylko wygląd paznokcia, ale także stanowi realne zagrożenie dla zdrowia. Stopniowo choroba może nie tylko rozprzestrzenić się na bardziej rozległe obszary skóry, ale także prowadzić do powstania chorób wtórnych.

Zmiany grzybicze u człowieka rozwijają się głównie z powodu obniżenia odporności pacjenta. Może to być spowodowane przeszłymi chorobami, rozwijającymi się chorobami zakaźnymi lub wirusami (np. HIV, zapalenie wątroby i tak dalej). Ale nie tylko czynniki wewnętrzne, ale także zewnętrzne mogą powodować rozwój choroby grzybiczej. Do grupy ryzyka należą:

 

 • Osoby są w wieku 18-55 lat. Co więcej, im starsza osoba, tym bardziej narażona jest na zarażenie się chorobą. Mężczyźni cierpią na tę chorobę częściej niż kobiety.

 • Osoby które pracują w łaźniach, saunach, w zakładach o dużej wilgotności

 • Osoby z mikro urazami małe nacięcia, pęknięcia, paznokci i skóry wokół palców na które zwykle osoba nie zwracają uwagi, dają grzybowi możliwość szybkiego przejścia ze skóry na paznokieć i rozwoju tam

 • Osoby z zaburzeniami endokrynologicznymi

 • Osoby przepracowane fizycznie

 • Osoby z przewlekłym alkoholizmem

 • Osoby, które przyjmują pewne leki: antybiotyki, kortykosteroidy

 • Osoby ze zwiększoną potliwością są bardziej narażeni na zarażenie się grzybicą. W wilgotnym środowisku grzyby rozwijają się szybko, a następnie przechodzą z palców na skórę

 • Grzybica paznokci często towarzyszy chorobom naczyń krwionośnych i serca, układu hormonalnego. W obecności takich chorób i predyspozycji do grzybicy warto podjąć środki zapobiegawcze w celu ochrony przed patologią. W przeciwnym razie pacjent będzie poddawany długiemu i nie zawsze przyjemnemu leczeniu z następującymi konsekwencjami.

 

 

 Sposoby przenoszenia grzybicy paznokcia to między innymi:

 

 • pływanie w basenie, rzece, stawie

 • przymierzanie i zakładanie butów w sklepach

 • pranie odzieży w tej samej wodzie, co rzeczy osoby zarażonej

 • zwierzęta domowe mogą przenosić grzybicę

 • szatnie w szkole, siłowni itd.

 • salony piękności, urody, fryzjer, kosmetyczka

 • kontakt z artykułami gospodarstwa domowego współdzielonymi z zarażoną osobą

 • obecność pęknięć, otarć i innych otwartych ran na stopach

 • ciasne buty, szybujące stopy

 

Należ pamiętać iż jakakolwiek metoda, sposób domowy lub tradycyjnej medycyny zostanie wybrana do leczenia grzybicy paznokci, będzie skuteczna tylko przy ścisłym przestrzeganiu zasad:

 • przed nałożeniem na paznokcie związków leczniczych należy usunąć z nich lakier, odciąć uszkodzone obszary nożyczkami lub szczypcami i przyciąć krawędzie pilnikiem do paznokci

 • stosować leki lub mikstury nie tylko na płytkę paznokcia, ale także na zdrową skórę wokół niego

 • po użyciu wszystkie narzędzia należy zagotować w roztworze sody lub poddać działaniu środków dezynfekujących

 • codziennie zmieniaj rajstopy lub skarpetki, wypierz je w temperaturze co najmniej 90 0C

 • osoby zarażone powinny posiadać swój własny ręcznik, który codziennie powinien być prany i gotowany przez 30 minut z dodatkiem sody oczyszczonej

 • buty osoby z grzybicą paznokci należy stale myć i traktować roztworami dezynfekującymi

 

ZDJĘCIA GRZYBICA PAZNOKCIA =>> https://www.bolimnie.com/choroba/grzybica-paznokci

Objawy grzybicy paznokci to między innymi:

 • przebarwienie paznokci od brudnożółtego do szarego i ciemnobrązowego

 • pogrubienie płytki paznokcia

 • rozwarstwienie paznokcia

 • zaczerwienienie skóry wokół paznokcia

 • pojawienie się wgnieceń, rowków, guzków

 • złuszczanie i kruszenie się paznokci

 • swędzenie

 • nieprzyjemny zapach stóp

Table of contents