Zapalenie przydatków

Zapalenie jajników, jajowodów zwanych przydatkami leczenie domowymi sposobami.

zapalenie przydatków

Domowe sposoby leczenie przydatków:

 

 1. Bardzo skuteczny sposobem domowym do leczenia zapalenia przydatków jest roślina piołun. Przepis leczenia nie jest skomplikowany, ale skuteczny. Należy zagotować dwa litry wody, a następnie wrzucić tam garść piołunu. Gotować 5 minut, zestawić z ognia i zaczekać do ostygnięcia do temperatury pokojowej. Przelać do miski położyć na podłodze i moczyć narządy płciowe przez dwadzieścia minut. Ulga przyjdzie nie wcześniej niż po sześciu takich procedurach.

 2. Napar z krwawnika pomoc w naturalnym leczeniu zapalenia jajowodów. Przepis:  10 g suszonych kwiatów zalewa się szklanką wrzącej wody. Po schłodzeniu do naparu dodaj łyżeczkę miodu i pij 100 ml dziennie rano.

 3. Odwar z dziurawca i rumianku do leczenia przydatków. Przepis: weź 20 g suchych roślin, zalej 400 ml wody i gotuj przez 15 minut. Gotowy bulion jest filtrowany i chłodzony. Pij nie więcej niż 2 tygodnie 2 łyżki 2 razy dziennie.

 4. Roślina gruszynka jednostronna, gruszyczka jednostronna (Orthilia secunda  House) inne nazwy gruszkówka jednostronna, ortylia jednostronna, ramiszja jednostronna do naturalnego leczenia kobiecych chorób. Można leczyć zapalenie przydatków, jajników, jajowodów. Ta cudowna roślina, która występuje również w Polsce może pomóc nie tylko w zapaleniu przydatków i krwawieniu włókniaka, ale także w leczeniu niepłodności, infantylności macicy, zatruciu podczas ciąży. Pomoże również w przypadku polipów i erozji szyjki macicy. Przygotowanie odwaru sposób: zmielić zioło w młynku do kawy i zalać jedną łyżkę ziół szklanką wrzącej wody. Po 2 godzinach odcedź. Musisz pić odwar w jednej trzeciej szklanki pół godziny przed posiłkiem. Aby przygotować napar alkoholowy, wystarczy napełnić pół litra wódki 50 gramami ziół. Pozostaw nalewkę w ciemnym mjejscu na dwa tygodnie. Zaleca się przyjmowanie nalewki 3 razy dziennie, 35 kropli na godzinę przed posiłkiem.

 5. Soki z aloesu i dyni sprawdziły pomagają w domowym leczeniu zapaleniu jajników. Sok z aloesu dodawać w ilości 2-3 łyżeczek do herbaty, które są pite w ciągu dnia. Sok z dyni może być spożywany w nieograniczonych ilościach.

We współczesnym świecie według statystyk co druga kobieta w pewnym stopniu doświadcza zapalenia przydatków. Ta choroba może być zarówno ostra, jak i przewlekła. W większości przypadków dokładna diagnoza zostaje postawiona już w szpitalu, po zbadaniu pacjenta przez specjalistę.

Zobacz choroby SROMU zdjęcia

Zapalenie przydatków jest procesem zapalnym jajowodów i jajników. Nie rozpoznana  choroba zapalenia przydatków na czas i nieleczona może prowadzić kobietę do niepłodności.

Zapalenie przydatków może być spowodowane infekcją, taką jak gronkowiec, paciorkowiec, gruźlica mikrobakterii , gonokoki i E. coli. Przyczyną może być również hipotermia czyli wychłodzenie miednicy, czyli siedzenie na zimnej powierzchni, mokre, przemoczone, zimne nogi w chłodnych porach roku.

Czynniki sprawcze choroby takie jak: chlamydia lub dwoinka rzeżączki (Neisseria gonorrhoeae) zwana czasem gonokokiem mogą być przenoszone drogą płciową.

Zapalenie przydatków może wystąpić z powodu zmniejszenia w czasie choroby np. grypy. Zapalenie przydatków i jajników jest często mylone z zapaleniem wyrostka robaczkowego: występuje podwyższona temperatura, ogólne osłabienie, ból w okolicy biodrowej. 

Zobacz galeria chorób skórnych dużo zdjęć 

Co może wywołać zapalenie jajników jajowodów ( przydatków ) ?

 • niewystarczająca higiena osobista;

 • ciągła zmiana partnera seksualnego;

 • stres i hipotermia ( wychłodzenie organizmu );

 • zmniejszona odporność na tle chorób takich jak cukrzyca, zakażenie HIV;

 • aborcja, spontaniczne poronienia;

 • instalacja spirali antykoncepcyjnej;

 • brak równowagi hormonalnej w organizmie;

 • niedokładne zabiegi ginekologiczne;

 • obecność torbielowatych zmian na przydatkach;

 • obecność chorobotwórczych mikroorganizmów w narządach płciowych kobiety;

 • przebieg procesów zapalnych w innych narządach płciowych jak i  sąsiednich.

 

Objawy w procesach zapalnych w przydatkach mogą być bardzo różne, a czasem podobne do zapalenia jelita, zapalenia wyrostka robaczkowego.

 

W przypadku leczenia zapalenia jajników sposobami domowymi konieczne jest wybranie ziół leczniczych o określonych właściwościach. Do tego odpowiednie są rośliny, które mają co najmniej jedną z pozytywnych cech: usunięcie stanu zapalnego; redukcja bólu; poprawione krążenie krwi; niszczenie patogennych mikroorganizmów; przywrócenie poziomów hormonalnych; zmniejszenie wielkości formacji torbielowatych; eliminacja obrzęków; normalizacja cyklu miesiączkowego; poprawa jakości krwi; przyspieszenie regeneracji tkanek; przywrócenie mikroflory pochwy.

Następujące gatunki roślin mają właściwości odpowiednie do eliminacji patologii: rumianek, nagietek, rdest, podbiałek, koniczyna, jałowiec, pięciornik, piołun, krwawnik. jagody żurawiny, borówki brusznicy, jarzębina.

Zapalenie jajników jajowodów ( przydatków ) jak rozpoznać objawy:

 

 • silny ból. Zaczynają pojawiać się w dolnej części brzucha i ma bolesny charakter. Czasami intensywność bólu znacznie wzrasta i przynosi kobiecie dyskomfort. Są chwile, kiedy ból promieniuje do uda i kość krzyżowej czyli występuje silny ból krzyża. Jeśli zapalenie jest przewlekłe, bóle stają się regularne. Ponadto ich intensywność wzrasta podczas miesiączki, stosunku płciowego, a także podczas wysiłku fizycznego;

 • cykl menstruacyjny staje się niestabilny. Kobiety natychmiast zwracają uwagę na ten objaw, ponieważ intensywność krwawienia zmienia się dramatycznie. Miesiączki w zapaleniu przydatków stają się albo silne i długie, albo krótkie i nieznaczne. Z pewnością pojawia się dyskomfort dla chorej na zapalenie jajników;

 • różne wydzieliny z pochwy. Mogą być ropne, surowicze, a nawet śluzowe mogą mieć nieprzyjemny zapach. Występują również swędzenie i podrażnienie miejsc intymnych. Może wystąpić zapalenie sromu;

 • ból, wyczuwanie bólów na lewym lub prawym podbrzuszu;

 • zły stan skóry i włosów - wskazuje na niewydolność hormonalną;

 •  temperatura ciała może wzrosnąć do 39 stopni, podczas gdy wystąpią bóle głowy, dreszcze;

 • mogą wystąpić nudności i wymioty podczas zapalenia przydatków;

 • występują bóle brzucha i zaburzona jest praca przewodu żołądkowo-jelitowego;

 • ból czasami pojawia się podczas oddawania moczu;

 • często występuje depresja;

 • popęd seksualny maleje.

 

Jeśli pojawią się pierwsze podejrzenia zapalenia przydatków, natychmiast skonsultuj się z lekarzem. Pamiętaj że choroba zapalenie jajników jajowodów sama się nie uleczy trzeba leczyć się farmakologicznie z pomocą domowych sposobów według wytycznych lekarza prowadzącego leczenie.

Zobacz choroby kobiece zdjęcia 

Środki zapobiegawcze zapaleniu przydatków dzielą się na podstawowe i wtórne.

Podstawowe środki mają na celu zapobieganie rozwojowi zapalenia jajników:

 • noszenie ciepłych ubrań i butów;

 • wizyta u ginekologa co najmniej 2 razy w roku (w przypadku dziewic - co najmniej 1);

 • unikanie hipotermii organizmu;

 • korzystanie ze spersonalizowanych produktów pościelowych i higienicznych.

Środki wtórne mają na celu zapobieganie zaostrzeniu:

 • regularne badania lekarskie z partnerem seksualnym;

 • przestrzeganie zaleceń lekarskich;

 • przyjmowanie witamin w zimnych porach roku;

 • słuchanie swojego organizmu i szybkie reagowanie na niepokojące objawy.

 

Table of contents