Zapalenie pęcherza

Zapalenie pęcherza moczowego domowe sposoby

zapalenie pecherza

Jak złagodzić atak zapalenia pęcherza moczowego. Pierwsza pomoc w domu.

Ataki ostrego zapalenia pęcherza są niezwykle bolesne dla pacjentów. Intensywność bólu i dyskomfortu może być bardzo dokuczliwa. Pierwszą i najważniejszą rzeczą, aby złagodzić ostry atak zapalenia pęcherza moczowego, jest spożywanie jak największej ilości płynu. Wielu uważa, że ​​przy zapaleniu pęcherza moczowego musisz pić mało wody lub płynów, wtedy ból i inne objawy znikną. Bez wystarczającej ilości wody lub płynów atak może zająć dużo czasu do ustąpienia. Z powodu zwiększonego spożycia płynów obce substancje i mikroorganizmy są szybko usuwane z organizmu, a ból systematycznie ustaje.

W ciężkich przypadkach zaleca się stosowanie leków: leków przeciwskurczowych. Eliminują skurcze i przyczyniają się do zmniejszenia napięcia mięśni gładkich pęcherza. Oprócz środków przeciwskurczowych ból łagodzą leki przeciwbólowe (zmniejszając przewodnictwo zakończeń nerwowych). W żadnym wypadku nie należy przyjmować leków przeciwbakteryjnych. Przyjmowanie antybiotyków może powodować zmianę obrazu badań laboratoryjnych, a specjalista nie będzie w stanie ustalić źródła i przyczyny choroby. Dzięki samoleczeniu pacjent może jedynie załagodzić zapalenie pęcherza i usunąć objawy, ale choroba może zmienić się w postać przewlekłą zapalenia pęcherza. Jeśli diagnoza i przyczyna choroby zostanie potwierdzona i znana lekarzowi i pacjentowi, doktor może przepisać i zastosować leki przeciwbakteryjne.

Domowe sposoby na zapalenie pęcherza

 1. Chaber bławatek domowy sposób na zapalenie pęcherza. Przepis: dwie łyżeczki suszonych kwiatów wsypać do szklanki, zalać wrzącą wodą i pozostawić na około pół godziny. Pić powstały napar rano i wieczorem małymi łykami.

 2. Babciny sposób łyżkę dziurawca zwyczajnego i zalać 200 ml ciepłej przegotowanej wody. Gotować na małym ogniu przez 15 minut i odcedzić. Pić po 50 ml trzy razy dziennie.

 3. Pietruszka domowa metoda na zapalenie pęcherza. Zmiel liście pietruszki i łyżkę korzenia pietruszki, napełnij naczynie do pół litra zimnej wody. Pozostaw na 10 godzin. Podziel napar na równe części i pij w ciągu dnia.

 4. Leczenie domowe zapalenie pęcherza moczowego sok z rzepy, który trzeba zagotować i wypić 2 łyżki dwa razy dziennie.

 5. Nasiona kopru są szczególnie skuteczne w przypadku zapalenia pęcherza moczowego (zapalenie struktur pęcherza moczowego) jako domowe sposoby. Odwar z nasion kopru pomaga złagodzić stany zapalne, zmniejszyć ból. Przyczyną tak wysokiej skuteczności kopru są jego bakteriobójcze właściwości.
  W leczeniu zapalenia pęcherza jako domowy sposób stosuje się wywar i napar z nasion kopru. Napar z kopru na zapalenie pęcherza. Przepis: suszone nasiona są kruszone (na przykład w młynku do kawy). Rozdrobnione surowce zalewa się wrzącą wodą w stosunku 1 łyżkę stołowa na 1 szklankę wody. Mieszaninę wlewa się do termosu i pozostawia na 2-3 godziny. Pij lek naturalny po 100 ml 1-2 razy dziennie (w zależności od ciężkości choroby).
  Wywar z kopru domowy sposób na zapalenie pęcherza moczowego. Podobnie jak w poprzednim przepisie, zmiażdżone nasiona są zalewane wrzącą wodą (łyżka kopru zmielonego na 200 ml wrzącej wody). Nasiona zmieszane z wodą gotuje się przez 10-15 minut w łaźni wodnej. Na koniec wywar należy przefiltrować przez gęstą gazę (w dwóch warstwach) lub drobne sitko. pij wywar po pół szklanki 4-5 razy dziennie. Cały przebieg leczenia zapalenia pęcherza za pomocą wywaru z kopru trwa półtora tygodnia (7-10 dni).
  Przyjmowanie mikstur opartych na koprze jest przeciwwskazane u pacjentów z niedociśnieniem, osobami z chorobami pęcherzyka żółciowego i alergiami na koperek.

 6. Leczenie zapalenia pęcherza moczowego za pomocą kaszy jaglanej ( prosa )
  Wywar z jagieł domowy skuteczny sposób na zapalenie pęcherza. Składniki (woda i jagły) wsyp zgodnie z proporcją 2 łyżeczki jagieł do 2 szklanek wody. Kasza jaglana zalewa się wrzącą wodą, następnie mieszaninę należy umieścić na ogniu i doprowadzić do wrzenia, cały czas lekko mieszając, przez 5-8 minut. Pod koniec gotowania pozostawić na 5 minut. Płyn, zawiesinę należy spuścić. Pierwszego dnia 1 łyżka stołowa na godzinę. Drugiego dnia  3 łyżki co godzinę. Trzeciego dnia weź pół szklanki na godzinę. Kontynuuj leczenie zapalenia pęcherza moczowego do siódmego dnia włącznie. Cały przebieg leczenia wynosi 7 dni. Napar z prosa przepis pierwszy. Wlej 3 szklanki przegotowanej wody do słoika z kaszą jaglaną, zawiń i pozostaw na jeden dzień. Musisz używać jako środek terapeutyczny białą zawiesinę, która pojawia się na brzegu, usuwa piasek i kamienie z nerek. W dowolnym momencie możesz pić tyle, ile chcesz. Po zakończeniu wlewu ten sam proso można ponownie napełnić wrzącą wodą na jeden dzień. Zaleca się zastąpić proso nowym, jeśli poczujesz zmianę smaku naparu. Napar z prosa przepis drugi. Pół szklanki jagieł przelej  wodą, a następnie zalać szklanką wrzącej wody. pozostaw na 20 minut. Mieszanina powinno pozostać do momentu, aż powstanie białawy, mętny roztwór. Należy pić biały roztwór 3-4 razy dziennie przez 2 tygodnie, aż objawy ustąpią.

 7. Bardzo prosty, a jednak bardzo skuteczny sposób leczenia domowego zapalenia pęcherza moczowego mlekiem. Trzy litry mleka ugotuj, następnie weź małą miskę i wlej tam jedną szklankę mleka. Gdy tylko ostygnie do takiej temperatury, aby nie poparzyć się wkładamy nogi do miski i owijamy się wokół talii kocem. Gdy tylko poczujesz, że mleko zaczęło się ochładzać, dodaj kolejną szklankę gorącego mleka aż  do wylania całego mleka ( 3 litrów ). Na koniec procedury mleko można wstawić do lodówki i powtórzyć na następny dzień. Ten sposób bardzo pomaga, jeśli zapalenie pęcherza moczowego zaczyna się od wychłodzenia organizmu.

 8. Rumianek domowy sposób na zapalenie pęcherza. Zioło rumianku działa kojąco, łagodząco, przeciwzapalnie co przynosi ulgę w chorobie. W połączeniu z ciepłą wodą szybko przynosi ulgę. Najlepiej będzie zaparzyć kilka torebek rumianku, a gotowy, mocno stężony napar dodać do zdrowotnej kąpieli, która powinna trwać około 15 minut. Rumianek napar można też pić 3 razy dziennie pomaga również w dolegliwościach związanych z zapaleniem pęcherza.

 9. Ludowy sposób sosnowe igliwie na zapalenie pęcherza. Przed umieszczeniem igliwia w wannie, trzeba przygotować napar. Weź 0,5 kg igieł sosnowych zalej wrzątkiem tak, by je przykryć wodą. Zostawiamy pod przykryciem na kilkanaście minut, aż igły zmiękną. Całość wlewamy do naszej kąpieli. Aby igły były w jednym miejscu możemy je umieścić w płóciennym woreczku, aby nie pływały w wodzie wypełniającej wannę.

 10. Wywar z owsa domowy sposób na zapalenie pęcherza. Zalej wrzącą wodą około 100 g owsa i pozostaw na 60 minut. Pij przed posiłkami 3 razy dziennie, 70-80 ml na 1 raz.

 

Jeśli kobieta jest podatna na zapalenie pęcherza moczowego, powinna zwrócić szczególną uwagę na zapobieganie chorobie. 

 

Zapobieganie zapaleniu pęcherza moczowego:

 • przestrzegać higieny osobistej;

 • nie wychładzać organizmu;

 • opróżnić pęcherz za pierwszym razem, nie ograniczać oddawania moczu, najlepiej aby opróżnić cały pęcherz z moczu;

 • przyjmować witaminy;

 • spróbuj oddać mocz jak najszybciej po stosunku seksualnym, wypij dwie szklanki płynu przed i po opróżnieniu pęcherza;

 • dobrze się odżywiać i jeść regularnie;

 • nie przepracowywać się;

 • nie nosić grubej syntetycznej bielizny, najlepiej nosić bawełnianą;

 • pić co najmniej dwa litry płynu dziennie;

 • używać prezerwatywy podczas stosunku płciowego;

 • dziewczyny powinny podcierać się od przodu do tyłu, aby bakterie z okolicy odbytu nie dostały się do cewki moczowej, a następnie do pęcherza;

 • wszystkie kobiety, zwłaszcza po 45 roku życia, powinny wykonywać ćwiczenia w celu wzmocnienia ścian pęcherza. Aby to zrobić, powinny wsiąść piłkę i ścisnąć ją wewnętrzną powierzchnią uda tak aby umieścić piłkę między nogami i spacerować z nią po pokoju, starając się trzymać ją tak długo, jak to możliwe. Siedząc w biurze lub w domu, można wykonać następujące ćwiczenie: ścisnąć i rozluźnić mięśnie, jakby podczas oddawanie moczu. Te ćwiczenia wzmocnią ściany pęcherza i powinny pomóc w nawrocie choroby zapalenia pęcherza.

Częste oddawanie moczu, pieczenie i ból podczas oddawania moczu są objawami zapalenia pęcherza moczowego - jednej z najczęstszych chorób kobiecych. Zakażenie pęcherza jest bolesne i może przerodzić się w poważny problemów, jeśli rozprzestrzeni się na nerki. Najczęściej zapalenie pęcherza pojawia się z powodu infekcji bakteryjnych, ale mogą być inne przyczyny tej dolegliwości. Bakteryjne zapalenie pęcherza - leczy się antybiotykami, a inne rodzaje zapalenia pęcherza leczy się w zależności od przyczyny jego wystąpienia. Najczęściej kobiety cierpią na zapalenie pęcherza moczowego, które jest związane z anatomicznymi cechami ich ciała budowy w odróżnieniu od mężczyzn : cewka moczowa u kobiet jest krótka i szeroka, dlatego infekcja przez nią wchodzi do pęcherza znacznie łatwiej niż u mężczyzn. Zapalenie pęcherza moczowego u mężczyzn występuje rzadziej, jego objawy i leczenie zależą od przyczyn. Zakażenie układu moczowo-płciowego występuje, gdy bakterie dostają się do układu moczowego przez cewkę moczową i zaczynają się namnażać Zapalenie pęcherza może być spowodowane przez bakterie, wirusy, a nawet pierwotniaki. Ale według badań około 80% przypadków ostre zapalenie pęcherza powoduje bakteria E. coli. Bakteryjne infekcje pęcherza mogą być wynikiem kontaktu seksualnego. Ale nawet nieaktywne seksualnie dziewczęta i kobiety są podatne na infekcje, ponieważ bakterie, które mogą powodować zapalenie pęcherza, są już często obecne w żeńskich narządach płciowych. Zapalenie pęcherza może być spowodowane ekspozycją na promieniowanie podczas leczenia raka.

Przyczyny zapalenia pęcherza moczowego u kobiet

Zapalenie pęcherza jest chorobą, która może wystąpić u kobiety w każdym wieku. Główną przyczyną zapalenia pęcherza jest hipotermia wyziębienie organizmu. Kobiety powinny dbać o organizm aby nie został wychłodzony, szczególnie w okolicy miednicy, nie siadaj na zimnych powierzchniach, tylko 20 minut siedzenia na zimnym i jest zagwarantowane zapalenie pęcherza. Następna przyczyna siedzący tryb życia, kobietom surowo zabrania się siedzenia w jednym miejscu przez około 4-6 godzin. Jeśli pracujesz w trybie siedzącym i spędzasz więcej niż 6 godzin w jednej pozycji, staraj się częściej wstawać, zrób 15-minutową przerwę pomaga to też w zaparciach. Domowe sposoby na zaparcia dużo naturalnych metod. Kolejna przyczyna zapalenia pęcherza moczowego pikantne, tłuste i smażone potrawy, jeżeli lubisz pikantne domowy sposób na uniknięcie zapalenia pęcherza pij dużo wody przed pikantnym posiłkiem. Następną przyczyną mogą być nie leczone lub nie wyleczone choroby przenoszone drogą płciową. Następna przyczyna stan zapalny w organizmie np. próchnica zębów lub przewlekłe choroby zapalne. Brak odpowiedniej ilości snu, stres, niewłaściwe odżywianie, higiena osobista oraz kontakty seksualne bez zabezpieczenia lub z nieznajomym partnerem też mogą mieć wpływ na powstanie zapalenia pęcherza moczowego zarówno u kobiet jak mężczyzn.

Objawy zapalenia pęcherza moczowego u kobiet:

 • częste i bolesne oddawanie moczu;

 • dyskomfort, pieczenie i swędzenie w kroczu (jest to efekt toksyn z wydalanego płynu);

 • podczas oddawania moczu wydobywa się niewielka ilość moczu;

 • w części dolnej brzucha mogą występować bóle;

 • mocz może być mętny oraz nieprzyjemny zapach;

 • czasami mogą pojawić się krople krwi, krwiomocz;

 • rzadko ale też mogą wystąpić gorączka, nudności lub wymioty;

 • ból podczas seksu.

Table of contents