Zakrzepica

Zakrzepica leczenie domowe

zakrzepica

Zakrzepica leczenie domowe.

Zobacz opis zakrzepicy =>> https://mojachoroba.pl/choroby/zakrzepica

 1. Woda czosnkowa leczenie domowe zakrzepicy.  Przepis musisz użyć naczyń ze stali nierdzewnej, obierz dwa świeże ząbki czosnku, pokrój na małe kawałki i umieść w misce ze stali nierdzewnej. Dodaj 3 plastry świeżej cytryny. Następnie dodaj szklankę ciepłej wody i 3-4 krople oliwy z oliwek i pozwól pozostaw na 15 minut. Odcedź, a następnie natychmiast wypij. Woda czosnkowa pomaga rozcieńczyć krew, zapobiegając zakrzepom. Czosnek pomaga również obniżyć ciśnienie krwi, a także znormalizować poziom cholesterolu.

 2. Zwykły czosnek pomaga zapobiegać chorobom naczyniowym leczeniu zakrzepicy. Trzeba jeść dziennie dwa ząbki czosnku. Substancje zawarte w czosnku oczyszczają wewnętrzne ściany naczyń krwionośnych i zapobiegają sklejaniu się płytek krwi i tworzeniu skrzepów krwi. Ponadto regularne stosowanie czosnku w żywności przyczynia się do resorpcji istniejących skrzepów krwi.

 3. Herbata z łusek cebuli na domowe babcine leczenie zakrzepicy. Przepis: Włóż szczyptę skórki cebuli do szklanki wrzącej wody i parz przez 10 minut. Następnie wyjmij łuskę i wypij powstały złoty napój na noc. Cebula posiada działanie przeciwutleniające i poprawia krążenie krwi, ponieważ zapobiega krzepnięciu krwi, zmniejszając prawdopodobieństwo zakrzepów krwi.

 4. Nalewka z akacji do leczenie zakrzepicy. Przepis: suche kwiaty białej akacji (5 łyżek stołowych) zalewa się wódką (1/2 l), umieszcza w ciemnym miejscu i pozostawia tam na 10 dni. Następnie przefiltruj, przechowuj w lodówce w szczelnie zamkniętym szklanym pojemniku. Przed użyciem rozcieńczyć nalewkę wodą (w stosunku 1: 1), zwilżyć wacik w roztworze (temperatura powinna być pokojowa) i nałożyć na dotknięty obszar zakrzepicą. Nalewkę można wcierać w obszary skóry z żylakami.

 5. Aby skutecznie leczyć zakrzepowe zapalenie żył w domu, przygotuj specjalną miksturę: wymieszaj sok z cebuli i miód (po 200 ml) w równych częściach, umieść w ciepłym miejscu na kilka dni. Przyjmuj doustnie codziennie 3 razy po 1 łyżeczce przed jedzeniem. Mikstura, które rozpuszcza zakrzepy na nogach, ma zdolność oczyszczania naczyń krwionośnych z zakrzepów i wzmacniania żyły.

 6. Babcine sposoby domowe w leczeniu zakrzepowego zapalenia żył obejmują stosowanie miodu. Zawarte w nim kwasy organiczne pomagają rozpuszczać skrzepy krwi w naczyniach krwionośnych. W przypadku przyjmowania doustnego 1 łyżeczkę dziennie popijając przegotowaną letnią wodą, można zapobiec krzepnięciu krwi.

 7. Możesz użyć miodu w czystej postaci. Gazę nasmarowaną miodem nakłada się na żyły, przykrywa folią i czymś ciepłym np. ręcznikiem. Kompres pozostawia się na 2 godziny.

 8. Zaleca się nakładać natłuszczony liść kapusty na dotknięty obszar każdego wieczoru do leczenia domowego zakrzepicy. Sposób pomaga w resorpcji skrzepów krwi. Przebieg leczenia jest przewidziany na 2 miesiące. Po usunięciu kompresu z liścia kapusty, skórę myje się wodą.

 9. Zakrzepica żył głębokich kończyn dolnych jest leczona w domu mieszaniną wykonaną z jabłek i miodu. Przepis: 3 jabłka zalać wrzącą wodą (1 l), inkubowane przez 4 godziny w ciepłym miejscu. Ubić blenderem, do konsystencji puree, wycisnąć. Bulion z jabłek pij w ciągu dnia w ilości ¼ szklanki wraz z 1 łyżeczką miodu. Każdego dnia musisz gotować świeży bulion jabłkowy leczniczy.

 10. Aby wzmocnić naczynia i zmniejszyć stan zapalny domowy sposób polega na przygotowaniu specjalnej mieszaniny z 250 g obranego i posiekanego czosnku i  z 300 g miodu miesza się i pozostawia się w temperaturze pokojowej na 7 dni. Pij doustnie codziennie 1 łyżeczkę przed jedzeniem przez 1,5 miesiąca.

 11. Leczenie zakrzepicy domowym sposobem za pomocą nierozcieńczonego octu jabłkowego. Nawilżane octem jabłkowym są dotknięte obszary, codziennie rano i wieczorem przez okres około 1,5 miesiąca.

Zakrzepica nie jest chorobą, lecz stanem, w którym zakrzep krwi częściowo lub całkowicie blokuje przepływ krwi przez żyłę. Inaczej mówiąc zakrzepica to dożylny proces powstawania zakrzepów w naczyniach krwionośnych, który może zakłócać przepływ swobodnego przepływu krwi przez układ krążenia organizmu. W przypadku uszkodzenia naczyń krwionośnych np. skaleczenia nasz organizm musi użyć fibryny i płytek krwi (komórek krwi) w celu utworzenia skrzepu-zakrzepu krwi, który zapobiega utracie krwi z organizmu. W zakrzepicy w przypadkach patologii skrzep krwi tworzy się w krwiobiegu człowieka nawet bez reakcji obronnej na skaleczenie, uszkodzenia naczyń krwionośnych w celu zapobiegnięciu ubytkowi krwi. Skrzepy swobodnie krążące w całym krwioobiegu nazywane są zatorami. Jeśli skrzepy krwi pokrywają ponad 70% przekroju światła tętnic chorego, przepływ krwi i tlenu do tkanek ciała zmniejsza się, w wyniku czego dochodzi do niedotlenienia i zaburzeń metabolicznych organizmu- w komórkach tkanek gromadzą się produkty przemiany materii. Jeśli przekrój tętnicy zmniejszy się o 90% może wystąpić śmierć komórki z powodu całkowitego pozbawienia tlenu. Na szczęście nie każdy zakrzep prowadzi do śmierci. Aby stało się to nieodwracalne, musi mieć heterogeniczną strukturę i luźno przylegać do ścian naczyń krwionośnych. Specjaliści nazywają takie skrzepy krwi pływającymi. Wystarczy czynnik zewnętrzny który doprowadzi do oderwania śmiertelna „kula-zakrzep” dociera do celu z prędkością błyskawicy, który najczęściej to tętnica płucna, a jej zablokowanie (zatorowość płucna) jest uważane za główną przyczynę śmierci szpitalnej u pacjentów pooperacyjnych. W zakrzepicy z reguły najczęściej zakrzepy „zapychają” żyły nóg. Ale najbardziej niebezpieczne są te, które powstały w większych żyłach - biodrowej, udowej, podkolanowej. Im większy skrzep krwi, tym więcej szkód może spowodować w organizmie chorego. Przyczyny zakrzepicy w naczyniach krwionośnych mogą być bardzo różnorodne: dziedziczność, zła dieta, krzepnięcie krwi, palenie i alkohol, siedzący tryb życia, częsty stres, napięcie, żylaki, miażdżyca tętnic, choroby onkologiczne i chemioterapia, okres rehabilitacji pooperacyjnej, wrodzone lub nabyte patologie, choroby zakaźne, przyjmowanie hormonalnych leków antykoncepcyjnych, ciąża.

Zakrzepica nie ujawnia objawów od razu, rozwija się stopniowo w organizmie. Należy zwrócić uwagę na takie objawy jak obrzęk nóg, ból w pachwinie, ból mięśni okolicy łydki, który może ulec nasileniu podczas zginania stawów skokowych takie dolegliwości mogą świadczyć o rozwijaniu się zakrzepicy.   Oprócz wyżej wymienionych objawów występują również objawy, takie jak zwiększona wrażliwość skóry na kończynach, a skóra w pobliżu miejsca, w którym znajduje się zakrzep, jest cieplejsza i ma czerwony odcień, w przeciwieństwie do otaczających obszarów. Zdarzają się przypadki, gdy zakrzepica przebiega bezobjawowo, a następnie z reguły jest już wykrywana podczas rozwoju różnych powikłań, na przykład w zakrzepowo-zatorowa zakrzepicy tętnicy płucnej, w wyniku której występują objawy nagła duszność, uczucie niemożności oddychania, zawroty głowy i utrata przytomności. W przypadku takich objawów należy natychmiast wezwać karetkę pogotowia.

Nie angażuj się w autodiagnozę i samoleczenie zakrzepicy żylnej, ponieważ może to zagrażać życiu. Jeśli podejrzewasz rozwój tej dolegliwości, koniecznie skonsultuj się z flebologiem. Po wykryciu zakrzepicy specjaliści często podejmują środki w celu rozpuszczenia powstałego zakrzepu krwi. W takim przypadku można stosować różnorodne preparaty medyczne, a także alternatywne preparaty medyczne, przepisy domowe, leczenie domowe ale za zgodą wykwalifikowanego lekarza.

Table of contents