Owsiki

Domowe sposoby na owsiki

owsiki zdjęcie

Domowe sposoby na owsiki:

 1. Na owsiki dynia z miodem. Sposób leczenia naturalnego: zmiel 50 g surowych nasion dyni i wymieszaj z 1 łyżeczką miodu. Mieszankę podaje się dziecku na czczo. Dynia i miód pozwala nie tylko skutecznie radzić sobie z robakami pasożytniczymi, ale także zwiększa odporność dziecka, odżywiając ciało przydatnymi substancjami.

 2. Lewatywa ziołowa na owsicę u dzieci. Przepis: wymieszaj w równych częściach piołun, liście wrotyczu i glistnika (55 g każdy). Napełnij 55-60 g mieszaniny 0,5 l ciepłej wody, gotuj przez około 3 minuty, a następnie pozostaw na pół godziny i odcedź. Lewatywę z ciepłym wywarem należy stosować u dzieci po każdym opróżnieniu odbytnicy. Musisz leczyć dziecko przez 10 dni, po czym warto odczekać przez dwa tygodnie i powtórzyć.

 3. Naturalny lek na owsiki czosnek. Przepis na naturalne leczenie: drobno posiekane dwa małe) ząbki czosnku  rozcieńczyć w około 0,5 l wody gotowanej. Gotową mieszankę należy podać dziecku w nocy przez co najmniej trzy kolejne dni. Następnie wymagana jest tygodniowa przerwa, a leczenie można powtórzyć. Ważne! Czosnek przeciwko owsikom jest przeciwwskazany w przypadku zapalenia żołądka lub indywidualnej nietolerancji rośliny przez dziecko.

 4. Owsianka z pestkami dyni i mlekiem owsianym na leczenie naturalne owsików u dzieci. Ciepłe mleko 200 ml, pestki dyni 200 gramów. Wymieszaj w blenderze i podaj dziecku gotową kompozycję zamiast śniadania.

 5. Czosnek z pestkami dyni na pozbycie się owsików. Przepis: na patelni usmażyć 200 gramów surowych pestek dyni, następnie z 5 ząbkami czosnku wszystko zmielić w blenderze. Pozostaw na 12 godzin. Co rano jedz 1 łyżeczkę.

 6. Do leczenia domowego owsików owsianka ryżowa. Przygotowuje się owsiankę  z dodatkiem składników takich jak imbir, goździki. W nocy musisz namoczyć płatki około 50 gramów we wrzącej wodzie. Następnego dnia spuść pozostałą wodę i zagotuj ryż. W przygotowanej kaszy ryżowej dodaj posiekane goździki, suchy imbir, po 2 łyżki stołowe. Kontynuuj leczenie owsianką przez 6 dni.

 7. Oliwa z oliwek i cebula naturalne metody leczenia owsików. Przygotowujemy prostą zawiesinę z 115 gramów zwykłej posiekanej cebuli, szczyptę soli i 50 gramów oleju. Dawkowanie 3 razy dziennie. Czas trwania leczenia  do 6 dni.

 8. Babciny sposób na owsiki to sok czosnkowy. Wyciśnij kilka ząbków czosnku, aby uzyskać 1 łyżeczkę soku. Pamiętaj, aby pić sok czosnkowy z ciepłym mlekiem. Przebieg leczenia owsików czosnkiem trwa 3 dni.

 9. Naturalne pestki arbuza do leczenia owsika. Za pomocą miksera zmielić nasiona arbuza taką ilość, aby uzyskać 3 łyżki proszku. Jeść 2 razy dziennie popijając szklanką wody. 

 10. Naturalna lewatywa dla dzieci i dorosłych z wrotyczem pospolitym.Przepis: łyżkę kwiatostanów wrotyczu zalewa się dwiema szklankami wrzącej wody, pozostawia na pół godziny, filtruje i robi się lewatywę.

 11. Ludowy przepis na ziołowa lewatywę na owsicę. Musisz wziąć 50 łusek piołunu, glistnika i wrotyczu pospolitego. Wymieszaj wszystko i zalej litrem wody. Gotuj produkt przez 5 minut na małym ogniu, pozostaw na 15 minut, potem zdejmij z ognia. Ostudź i zrób lewatywę po wypróżnieniu.

 12. Tymianek na owsicę. Sposób leczenia: weź 3 łyżki stołowe tymianku zalej szklanką wrzącej wody i pozostaw w termosie na 2 godziny. Pij 2 łyżki naparu przed jedzeniem.

 13. Lewatywa ze słoną wodą na owsiki u dzieci. Szklanka wody wymaga łyżki kuchennej soli. Lewatywa jest przeprowadzana 4 razy dziennie przez 3 dni.

 14. Mleko z marchewką do domowego leczenia owsicy u dziecka. Przepis: zetrzyj jedną marchewkę, dodaj 4 szklanki mleka. Doprowadzić do wrzenia i gotuj na małym ogniu pod pokrywką przez pół godziny. Następnie ostudź i daj dziecku szklankę rano na czczo. Przebieg leczenia wynosi 4 dni.

Tak mogą wyglądać OWSIKI dużo zdjęć.

Table of contents