Ostroga piętowa

Ostroga piętowa leczenie domowe

ostroga piętowa

Ostroga piętowa leczenie sposoby domowe:

 

 1. Leczenie ostrogi piętowej domowymi metodami ziemniaki. Sposób: ugotuj 6-8 ziemniaków w „mundurach”, odcedź wodę, zmiażdż i rozcieńczyć naftą do gęstego przecieru. Masę z ziemniaków i położyć pięty. Trzymać na stopie do ostygnięcia (15-20 minut). Następnie wytrzyj stopy ciepłą, wilgotną szmatką, załóż wełniane skarpety i połóż się do łóżka. Wystarczyć powinny 3-4 cykle. Największa liczba cykli to 12.

 2. Naturalny lek na ostrogę piętową do leczenia w domu. Potrzebujesz 10 łyżeczek miodu, 10 łyżeczek, płatków owsianych i odrobiny cierpliwości. Procedurę wykonujemy na noc. Weź 1 łyżeczkę miodu i 1 łyżeczkę płatków owsianych, wymieszaj, uzyskasz konsystencję ciasta. Nogi, wytrzyj je do sucha i przyłóż do obolałej pięty otrzymaną masę przykryj folią owiń bandażem i załóż skarpetki. Możesz wykonać do 10 razy taką naturalną metodę na ostrogi piętowe.

 3. Aspiryna z jodem na leczenie w domu ostrogi piętowej. Przepis: zmiażdż 6 tabletek aspiryny w proszku, rozcieńcz je w 50 mg 5% jodu, smaruj obolałe miejsca rano i wieczorem. Przebieg leczenia wynosi miesiąc. Musisz pić wodę z aktywowaną krzemem. 

 4. Papryka domowe leczenie ostrogi piętowej. Weź szczyptę zmielonej czerwonej papryki wsyp do skarpety lub pończochy pod piętę i chodź z nią przez cały dzień. Po pierwszym dniu pacjenci zauważają zauważalną ulgę, a po 1-2 tygodniach zwykle zapominają o bólu.

 5. Miód i mąka do kuracji ostrogi piętowej. Weź równe części objętościowe mąki pszennej i miodu i zagniataj, aż powstanie pasta. Użyj ciasta miodowego do leczenia ostrogi piętowej. Wstępnie namocz nogę w gorącej wodzie przez 15-20 minut, po czym połóż ciasto miodowe na obszarze obolałym pięty. Przebieg leczenia wynosi 10-14 dni.

 6. Babciny sposób na leczenie ostrogi piętowej. Wymieszaj 200 ml terpentyny, 40 ml octu i 2 świeże jaja kurze. Nakładaj w formie okładów i balsamów na ostrogi piętowe 2-3 razy dziennie na 3-4 godziny. Przechowuj mieszaninę w ciemnym, chłodnym miejscu.

 7. Ostroga piętowa leczenie chrzanem z mydłem. Sposób leczenia: zmiel korzeń chrzanu, aby wyszła łyżka gotowej masy chrzanowej. Taką sama ilość wiórów mydła do prania dodaj do chrzanu. Wszystko równomiernie wymieszaj i nałóż na noc w formie kompresu: przykryj folią i załóż skarpetę z bawełny lub wełny. Pozostaw na noc. W ciągu dwóch tygodni ostroga pięty powinna ustąpić.

 8. Folia aluminiowa domowa metoda na leczenie ostrogi piety. Połóż folię aluminiową w obuwiu na wkładce: metale (miedź i aluminium) mają działanie lecznicze na ostrogę.

 9. Miedź do leczenia ostrogi piętowej. Podgrzej miedzianą misę lub naczynie i włóż do niej obolałą piętę, ogrzej stopę, aż naczynia ostygną.

 10. Kompres na ostrogę piętową z miodem i jodem. Przepis: rozcieńczyć jedną łyżeczkę soli z jodem (10 ml) z  miodem jedną łyżeczką. Z powstałej mieszaniny zrób rano kompres pięty i chodź z nim przez 20 minut. Powtarzaj przez tydzień.

 11. Ostroga piętowa leczenie solą. Sposób: wsyp kilogram soli do pięciu litrów wody, podgrzej do 40-50 stopni (jak najwyższej temperatury jaką możesz wytrzymać). Trzymaj obolałą stopę w soli fizjologicznej, aż ostygnie. Codziennie korzystaj z gorącej kąpieli cykl do 15 razy.

 12. Do leczenia domowego ostrogi piętowej użyj propolisu. Podgrzej mały kawałek propolisu w łaźni wodnej, do konsystencji ciasta, które przymocujesz do obolałego miejsca. Owinąć nogę bandażem lub założyć ciasny opatrunek na nogę, aby zabezpieczyć kompres. Wykonaj kompres na noc. Użyj jednego kawałka propolisu do czterech cyklów, a następnie zastąp go nowym.

 13. Leczenie magnesem. Użyj magnesu wielkości pięty, aby leczyć ostrogi pięty. Każdego wieczoru połóż na nim obolałą stopę i przytrzymaj ją przez co najmniej godzinę. Leczenie przeprowadzaj codziennie przez miesiąc.

 14. Do leczenia domowego ostrogi piętowej możesz wykorzystać spirytus. Podgrzej spirytus medyczny do 40 stopni. Zrób z niego kąpiel stóp przez 15–20 minut. Następnie wyjmij nogę i pozwól jej wyschnąć naturalnie. Wykonuj kąpiele alkoholowe co drugi dzień przez miesiąc.

 15. Skutecznym lekarstwem ludowym na leczenie ostrogi piętowej jest pospolity bez . Zalać suszone kwiaty bzu z alkoholem 40 procentowym w stosunku 1: 1, pozostawić na 8-10 dni w szczelnie zamkniętym pojemniku. Pić po 30 kropli 2 do 3 razy dziennie i jednocześnie nacierać lub nakładać w postaci kompresu z tej samej nalewki na dotknięte miejsca (ostrogą piętowa).

 16. Słonecznik do leczenia domowego ostrogi piętowej.  Z ziaren słonecznika musisz wyodrębnić białe nasiona lub wziąć wyłuskane ziarna słonecznika, zmielić je, wypełnić szklany słoik i zalać wódką. Zamknij słoik szczelnie pokrywką i pozostaw w ciemnym miejscu na 10 dni. Odcedź i wyciśnij miazgę aby uzyskać nalewką i co noc nakładaj nalewkę na okłady. Za pomocą tej nalewki można również wykonywać masaż stóp i pięty, uprzednio rozcieńczając część nalewki taką samą ilością oleju roślinnego. Dobrze wstrząśnij oba płyny, aby uzyskać emulsję.

 17. Liść kapusty białej leczenie domowe ostrogi piętowej. Sposób: umyj soczysty liść białej kapusty, delikatnie go poklep, aby uwolnił sok, przyczep do stopy i pięty za pomocą plastra i załóż ciepłą skarpetę. Pozostaw kompres na noc. Rób okład z liści kapusty codziennie.

 18. Leczenie domowe ostrogi piętowej orzechem włoskim. Metoda i przepis: obierz 10 zielonych orzechów włoskich ze skórki zewnętrznej, posiekaj je, zalej litrem wrzącej wody i pozostaw na 20 minut. Wlej napar do miski, dodaj tam kolejny litr gorącej wody, umieść i mocz podeszwy stóp przez 10-15 minut. 

 19. Burak ćwikłowy babciny sposób leczenia ostrogi piętowej. Przepis: zmiel porcję surowych buraków, aby uzyskać około dwóch łyżek gotowej masy buraczanej. Dodaj łyżeczkę octu jabłkowego i dobrze wymieszaj. Przymocuj masę do pięty, przykryj folią, przymocuj opaską lub plastrem i załóż ciepłą skarpetę. 

 20. Ostroga pięty leczenie domowe czosnek. Nałóż świeży zmielony czosnek ( kleik czosnkowy )  na 3-4 godziny na ostrogę pięty, zabezpiecz bandażem lub plastrem samoprzylepnym. Tą metodę możesz stosować codziennie pamiętaj aby nie stosować kompresu czosnkowego na noc może podrażnić skórę.

 21. Czarna rzepa do leczenia ostrogi piętowej. Przepis: obierz ze skórki czarną rzepę, zetrzyj na drobnej tarce i nałóż powstałą masę, kleik na miejsce chorobowe na pięcie zabezpiecz folią i bandażem. Możesz robić kompresu do tygodnia czasu.

Ostrogi piętowe są to narośla kości na kości piętowej, które powstają w wyniku silnego procesu zapalnego otaczających tkanek. Tkanki są uszkodzone z powodu częstego rozrywania włókien powięzi podeszwy, która łączy piętę i palce. Ostrogi na piętach to nieprzyjemna, ale powszechna choroba ludzi, która występuje u sportowców, osób z nadwagą i kobiet, które lubią nosić piękne, ale niewygodne buty na wysokich obcasach. Lekarze zalecają stosowanie złożonej terapii, aby pozbyć się choroby

 

Ostroga piętowa (podeszwowe zapalenie powięzi) to wzrost kości w pięcie, który powoduje ból i dyskomfort z powodu stanu zapalnego tkanek miękkich stopy otaczającej kolec. Głównym objawem choroby jest ból, który pojawia na pięcie. Może być ostry lub bolesny, często pojawia się natychmiast po przebudzeniu i często ustępuje w ciągu dnia. Chorobie może towarzyszyć również obrzęk stopy i stawu skokowego. Aby potwierdzić diagnozę, musisz skontaktować się z chirurgiem lub ortopedą, on przeprowadzi badanie. Czasami wydaje się skierowanie na radiografię lub USG, za pomocą których lekarz może potwierdzić lub zaprzeczyć obecności wzrostu kości na pięcie.

 

Następujące patologie prowadzą do powstania ostrogi piętowej:

 

 • Płaskostopie

 • Uraz kości piętowej

 • Choroby stawów

 • Skręcenie

 • Dna moczanowa choroba - zaburzenie metaboliczne, odkładanie się soli w okolicy piętowej

 • Miażdżyca i cukrzyca. Stany, które naruszają drożność naczyń

 • Chlamydia i rzeżączka choroby przenoszone drogą płciową. Choroby zakaźne, gdy ostroga objawia się po 2-3 miesiącach.

 • Związane z wiekiem zmiany w krążeniu krwi i wolniejsza regeneracja tkanek i więzadeł.

 

Osoby u których występuje duże prawdopodobieństwo wystąpienia ostrogi piętowej:

 

 • osoby powyżej 40 lat

 • ludzie z nadwagą

 • osoby z chorobami kręgosłupa

 • osoby, które mają płaskostopie

 • sportowcy, których aktywność wiąże się z przeciążeniem stóp

 • miłośnicy noszenia butów na obcasach, których praca wiąże się z ciągłym utrzymywaniem się na nogach

Table of contents