Łuszczyca

Łuszczyca leczenie domowe

luszczyca

Domowe leczenie łuszczycy:

 

  1. Leczenie łuszczycy domowe sposoby soda. Leczenie sodą można prowadzić poprzez kąpiel w wannie, okłady na zimno i ciepło oraz aplikację bezpośrednią na miejsca występowania łuszczycy na skórze. Kąpiel z sodą do leczenia łuszczycy. Zabieg najlepiej wykonać wieczorem przed snem. Weź 1 kg sody rozcieńcz się w wannie w  30-40 litrów wody. Temperatura wody nie powinna być wyższa niż 38-40 stopni. Po wejściu do wanny z wodą i sodą całe ciało musi być zanurzone na 15-20 minut. Możesz powtórzyć sposób leczenia na drugi dzień. Okłady letnie z sody w leczeniu domowym łuszczycy. Przepis weź łyżeczkę sody dodaj do dwóch łyżeczek przegotowanej wody, wymieszaj. Powstałą mieszaninę rozprowadza się po zmianach skórnych łuszczycowych i nakrywa opatrunkiem z gazy. Czas aplikacji od 20 do 40 minut. Przebieg leczenia wynosi 8-10 dni. Okład z ciepłej wody i sody odbywa się to w taki sam sposób, jak powyżej wyjątkiem jest używanie ciepłej wody do sporządzenia domowego leku na łuszczycę. Po aplikacji skóry mieszaniną wody i sody pokrywa się ją bandażem, folią na wierzchu i okrywa ciepłym ręcznikiem. Do smarowania sodą łuszczycy w szklance letniej wody rozpuść 2 łyżki sody. W powstałym produkcie, płynie zwilż wacik i smaruj miejsce z łuszczycą na skórze.

  2. Łuszczyca leczenie domowe solą zwykłą lub morską. Do leczenia najczęściej stosuje się kąpiele z dodatkiem soli. Zaleca się dodanie 1 kg soli do standardowo wypełnionej wanny ciepłą wodą i dokładne wymieszanie jej. Osoba z łuszczycą zanurza się w wodzie na 10-15 minut tak aby w miarę możliwości pokryć całe miejsca zaatakowane przez łuszczycę. Następnie spłucz skórę pod prysznicem i nasmaruj kremem ​​nawilżającym. Możesz również użyć soli do kompresu i zastosować w leczeniu domowym łuszczycy. Do szklanki wody letniej wsyp 2 łyżeczki soli i mieszaj, aż do całkowitego rozpuszczenia. W powstałym roztworze zwilż gazę się i nałóż na dotknięte obszary na 15-20 minut.

  3. Węgiel aktywny domowy sposób na leczenie łuszczycy. Węgiel aktywny, który ma zdolność usuwania toksyn z organizmu, pomoże szybko wyleczyć się z choroby łuszczycy w domu. Niektórzy lekarze uważają, że choroba wywołuje zatrucie, więc eliminacja szkodliwych substancji pomaga pozbyć się objawów łuszczycy. Przed rozpoczęciem terapii węglem aktywnym musisz indywidualnie określić wymaganą ilość produktu. Aby to zrobić, podziel masę ciała przez 10. Otrzymana liczba to liczba tabletek węgla ( zaokrąglić do całych tabletek ) potrzebnych do codziennego użytku. Cykl leczenia trwa od jednego do półtora miesiąca. Na przykład, jeśli po podzieleniu otrzymujesz liczbę 8, musisz zażywać 8 tabletek leku przez cały dzień. Możesz wziąć 3 tabletki rano i na obiad, pozostawiając 2 drażetki na wieczór. Nie zapomnij popijać produkt dużą ilością wody i pij dużo ilość płynu w ciągu dnia. Możesz węgiel aktywny wykorzystać jako maść do leczenia łuszczycy. Do przygotowania masy weź 5-6 tabletek węgla aktywnego, kruszy się go i miesza z dwiema łyżkami przegotowanej wody. Otrzymaną masę nakłada się na miejsce z łuszczycą na 15-20 minut. Następnie zmywa ciepłą wodą i smaruje kremem na bazie gliceryny.

  4. Domowa maść na leczenie łuszczycy z propolisu i smoły brzozowej. Do przygotowania leku, potrzebujesz 150 g propolisu i taką samą ilość smoły brzozowej. Produkty umieszcza się w emaliowanych naczyniach i umieszcza w łaźni wodnej. Po uzyskaniu jednolitej konsystencji maści wyjmuje się z naczynia i pozostawia do ostygnięcia. Następnie dodaje łyżeczkę gliceryny i łyżeczkę olejku z rokitnika. Maść nakłada się na skórę z łuszczycą 3-4 razy dziennie przez dwa tygodnie. Smoła brzozowa jest produktem suchej destylacji zewnętrznej części kory brzozy. Jest mieszaniną substancji żywicznych, fenoli i węglowodorów aromatycznych. Smoła brzozowa produkowana jest z kory brzozy - cienkiej górnej warstwy kory brzozy.

  5. Kompres z propolisu do leczenia łuszczycy w domu. Taki babciny lek na łuszczycę dobrze nawilża, łagodzi stany zapalne i poprawia przepływ krwi. Przygotowanie maści jest dość łatwe: 100 g masła ogrzewa się w łaźni wodnej, następnie dodaj 100 g startego propolisu, powstały produkt miesza się i nakłada cienką warstwą na skórę w miejscach występowania łuszczycy. Czas kompresu z propolisu wynosi 15-20 minut. Następnie zmyj nałożoną masę ciepłą wodą z mydłem. Po kuracji nie jest konieczne nawilżanie skóry, ponieważ maść działa kojąco.

Łuszczyca  jest niezakaźną zapalną chorobą skóry, zwykle objawiającą się suchymi czerwonymi blaszkami uniesionymi nad powierzchnią skóry (grudki). W przypadku łuszczycy komórki skóry zaczynają dzielić się 6–10 razy szybciej niż powinny. Prowadzi to do przewlekłego stanu zapalnego skóry i łuszczenia. Pojawiające się, w przebiegu łuszczycy zmiany, wielkości od kilku milimetrów do kilkudziesięciu centymetrów, najczęściej przybierają postać czerwonobrunatnych grudek lub wypukłych ognisk na skórze chorego, pokrytych łuskami. Występują zwykle na łokciach, kolanach oraz w okolicy krzyżowej, bywa, że pokrywają całą skórę, a nawet pojawiają się na paznokciach. U wielu osób zaczyna się na owłosionej skórze głowy. Niektórzy pacjenci mają kolana i łokcie, inni mają dłonie i podeszwy, a inni mają duże fałdy skóry lub błon śluzowych lub płytek paznokciowych. Czasami łuszczyca atakuje bardzo duży obszar ciała, czasem jest zlokalizowana tylko w ograniczonych obszarach i nigdy się nie rozprzestrzenia. Płytki łuszczycowe zawsze mają wyraźną granicę i są zwykle pokryte małymi łuskami w kolorze białym lub srebrnym. Łuszczyca choroba może wystąpić w każdym wieku, ale najczęściej blaszki łuszczycowe występują u ludzi w wieku od 16 do 22 lat lub od 57 do 60 lat u osób starszych. Według badań i statystyk mężczyźni częściej chorują na łuszczycę niż kobiety. Choroba jest przewlekła. Zwykle mówi się nie o leczeniu łuszczycy, ale o remisji (czyli braku objawów). Łuszczyca nie stanowi zagrożenia dla życia. W zdecydowanej większości przypadków nie wpływa to na ogólny stan organizmu, ale powoduje wiele niedogodności związanych w nieestetycznym wyglądem skóry osoby chorej na łuszczycę.  

OPIS CHOROBY ŁUSZCZYCY =>> https://mojachoroba.pl/choroba/luszczyca-objawy-zdjecia-rodzaje-leczenie/15

TAK MOŻE WYGLĄDAĆ ŁUSZCZYCA DUŻA GALERIA ZDJĘĆ -> https://www.bolimnie.com/choroby/luszczyca-przyczyny-leczenie-i-profilaktyka

Główne objawy łuszczycy to: charakterystyczne wysypki, uczucie napięcia skóry w dotkniętym obszarze, silne swędzenie. Chorobę łuszczycę możemy leczyć medycyną tradycyjną lub domowym sposobami lub metodami. Aby leczenie łuszczycy domowymi sposobami było bezpiecznie i skuteczne należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym leczenie łuszczycy i uzyskać informacje co do leczenia naturalnego.

Table of contents