Kurzajki

Domowe sposoby na kurzajki

kurzajki szyja

Domowe leczenie sposoby na kurzajki brodawki:

 1. Glistnik, czyli jaskółcze ziele do leczenia kurzajek domowy sposób. Przed użyciem glistnika zaleca się najpierw zabezpieczyć zdrową skórę podrażnieniem. Na początek wytrzyj skórę do sucha, nałóż olej, tłustą śmietanę lub krem ​​na zdrowe obszary skóry, wtedy kwas z rośliny leczniczej glistnika nie podrażni skóry. Przepis numer 1 . Wytnij łodygę glistnika i wyciśnij z niej sok. Powstały sok nakłada się na kurzajkę i bandażuje. Powtarzaj procedurę do 3 razy dziennie, aż do całkowitego wyleczenia. Powstały sok można przechowywać w zamrażarce. Ale skuteczność leczenia w tym przypadku jest zmniejszona lepiej używać świeżo wyciśnięty. Przepis numer 2 . Napar z glistnika na kurzajki. Aby to zrobić, posiekane łodygi i liście rośliny zalew się wrzącą wodą i pozostawia do zaparzenia. Powstałym roztworem zwilża się bandaż i nakłada na zainfekowany obszar skóry.

 2. Roślina czosnek na domowe leczenie kurzajek i brodawek. Zrób kompres z czosnku na noc na kurzajki mikstura która znały nasze babcie. Wyciśnij sok z czosnku i wymieszaj go z mąką, aż uzyskasz coś takiego jak makaron. Przed pójściem spać nałóż produkt na kurzajki. Następnego ranka zmyj wodą pozostałości w miejscu ekspozycji czosnkowej. 

 3. Ocet jabłkowy  do leczenia w domu brodawki i kurzajki. Kwas bardzo dobrze wysusza obszar z kurzajkami. W occie jabłkowym zwilż bawełniany wacik, nałóż go na brodawkę i zabandażuj bandażem na całą noc. Możesz także robić kąpiele terapeutyczne. Wymieszaj 100 ml wody i octu. I zanurz dotknięte obszary w wodzie na 20 minut.

 4. Domowy sposób na brodawki. Smaruj brodawki i kurzajki świeżym sokiem z kwaśnego jabłka. Brodawki powinny zniknąć za 10 dni.

 5. Cebula domowa metoda do leczenia kurzajek. Smaruj brodawki 2-3 razy dziennie świeżym sokiem z cebuli.

 6. Preparat naturalny na kurzajki cebula i ocet. Pokrój średniej wielkości cebulę w cienkie plasterki i zalej 0,3 szklanki octu stołowego. Pozostaw w temperaturze pokojowej na 2 godziny. Nakładaj miksturę na brodawki na noc. Powtórz procedurę kilka razy po dwóch tygodniach brodawki powinny zniknąć.

 7. Babciny sposób leczenia na kurzajki domowy cebula. Usuń rdzeń ( środek ) z dużej cebuli. Wsyp tam dużą łyżkę soli kuchennej (o ile wchodzi) i pozostawić w temperaturze pokojowej, aż sok się uwolni. Powstały sok z cebuli wyciera się w kurzajki 2 razy dziennie.

 8. Gotowana cebula na brodawki domowy sposób. Gotuj cebulę razem z łuską w occie, odstaw do ostygnięcie. Powstałą miksturą z cebuli smaruj kurzajki.

 9. Banan domowe sposoby na kurzajki. Przetrzyj brodawki skórką banana 5-6 razy dziennie. Sposób nie jest zbyt szybki, na efekty będzie trzeba poczekać dobry tydzień.

 10. Naturalne preparaty do leczenia na kurzajki czosnek domowe sposoby. Wymieszaj 10 g utartego czosnku ze 10 g masła lub stopionego smalcu. Powstałą masą posmaruj kurzajki.

 11. Czosnek do leczenia kurzajek. Obierz 3 ząbki czosnku i zalej je 3-4 szklankami octu winnego (możesz zastąpić ocet winny jabłkiem), pozostaw na 2 tygodnie. Zwilż bawełnianą szmatkę powstałym płynem - octem czosnkowym, nałóż ją na kurzajkę, zrób kompres i pozostaw na noc. Rano powtórz procedurę.

 12. Skórka z banan na kurzajki sposób domowy Obierz dojrzałego banana, pokrój skórkę na 2-3 cm kwadraty i połóż żółtą stroną do dołu. Skropl sokiem czosnkowym na wierzchu skórkę banana lub połóż zmielony czosnek. Przymocuj za pomocą opaski. Zmieniaj opatrunek codziennie, aż brodawka całkowicie zniknie.

 13. Czosnek na kurzajki naturalna metoda leczenia. Zalej 2-3 zmielone ząbki czosnku jedną szklanką wrzącej wody, pozostaw na jedną godzinę. Każdego dnia kilka razy dziennie smaruj kurzajkę tym naturalnym lekiem, aż zostaną całkowicie usunięta.

 14. Ziemniaki na kurzajki babciny sposób leczenia. Surowy ziemniak zetrzeć ze skórką. Połóż masę na pergaminie i przymocuj do miejsc, w których występują brodawki (najlepiej zrobić to w nocy). Brodawki powinny zniknąć za 3-4 tygodnie.

 15. Dzika róża sposób na kurzajki. Nakładaj na brodawki 2-3 razy dziennie zmiażdżone płatki kwiatów dzikiej róży.

 16. Amoniak sposób na kurzajki domowy. Zwilż brodawkę i potrzyj amoniakiem. Procedurę należy wykonywać codziennie, aż znikną całkowicie kurzajki.

 17. Zioła na kurzajki metody domowe. Zmiel, przesiej i wymieszaj glistnik z wazeliną. Smaruj brodawki codziennie.

 18. Zmiel świeży kwiat nagietka, przymocuj masę do brodawki i zawiąż bandażem lub posmaruj masą na noc kurzajkę. Procedurę należy powtarzać, aż brodawka zniknie.

 19. Domowy sposób mniszek lekarski na kurzajki. Małe młode brodawki można wyleczyć sokiem z mniszka lekarskiego, smarując je 2 razy dziennie.

 20. Melissa naturalna domowa metoda leczenia na kurzajki. Dwie łyżki zmiażdżonego liścia melisy zalej dwoma szklankami wrzącej wody, pozostaw na 15 minut, odcedź. Pij pół szklanki naparu trzy razy dziennie przez dwa tygodnie. To narzędzie doskonale stymuluje organizm do walki z wirusem, który aktywował brodawki.

 21. Chaber na kurzajki babcina metoda leczenia. Weź tyle nasion chabra, ile potrzebujesz, aby pokryć obszar występowania brodawek. Dobrze zmiażdżyć nasiona i posypać dotknięty obszar uzyskanym proszkiem. Zakryj ten obszar bandażem. Wykonuj tę procedurę codziennie przez dwa tygodnie.

 22. Wymieszaj sok z korzeni mniszka lekarskiego z masłem w stosunku 1: 4. Smaruj brodawki powstałą pastą 2-3 razy dziennie.

 23. Figi na kurzajki. Smaruj brodawki sokiem z niedojrzałych owoców figowych.

 24. Domowy sposób na kurzajki na stopie. Smaruj brodawki znajdujące się na podeszwach stóp olejem z nasion zwykłego lnu.

 25. Jarzębina na kurzajki metoda naturalna leczenie. Smaruj brodawki świeżym sokiem z jarzębiny.

 26. Kuracja piołunem kurzajek. Zalać trzy łyżki posiekanego piołunu z 1 szklanką wrzącej wody, pozostawić na 2 godziny w szczelnym pojemniku, odcedzić. Zróbić kompres. Powtarzaj procedurę codziennie. Produkt jest skuteczny w przypadku płaskich brodawek.

 27. Skórka z cytryny do leczenia domowego kurzajek. Skórka z dwóch cytryn jest zamoczona w occie przez osiem dni. Użyj powstałego płynu do smarowania brodawek.

 28. Leczenie pomidorem kurzajek domowy sposób. Plastrem przekrojonego pomidora  przetrzyj obszar skóry z kurzajkami. Ta procedura powinna być przeprowadzana tak często, jak to możliwe, przez co najmniej dwa tygodnie. 

 29. Kurzajki mogą być smarowane olejem rycynowym i przykryte bandażem dwa razy dziennie. Wystarczy powtórzyć procedurę 6 razy co dzień, aby zaczęły znikać.

 30. Srebrna taśma ze sklepu domowy sposób leczenia kurzajek, po angielsku ta taśma nazywa duct tape. Sposób polega na tym, ze kurzajkę zakleja się kawałkiem takiej taśmy na okres 6 dni. Gdy się odklei, to od razu trzeba przykleić nową. Na koniec szóstego dnia taśmę odkleja się, a kurzajkę moczy w wodzie z mydłem i ściera pilniczkiem lub pumeksem i zostawia odkryta na noc. Rano znowu nakleja się taśmę srebrną i całą procedurę powtarza się od początku. Z reguły cale leczenie trwa
  około 2 miesięcy, lecz zmiany powinny być widoczne po około dwóch tygodniach od zastosowania srebrnej metody.

 31. Leczenie szarym mydłem kurzajek. Starte mydło szare nałożyć na kurzajkę, brodawkę i zakleić delikatnie. Mydło wypala i wysusza kurzajki, po czym ona sama ginie.

 32. Kreda szkolna do leczenia kurzajek. Posmaruj, pomaluj kurzajki kredą czynność powtarzaj codziennie  po 3-4 tygodniach kurzajki zginą.

 33. Kwas salicylowy na kurzajki domowe leczenie  w płynie bądź w postaci plastra. Kawas trzeba stosować przez kilka tygodni. Dla lepszych rezultatów należy moczyć kurzajkę w ciepłej wodzie przez 20 minut przed nałożeniem preparatu z kwasem salicylowym. Między zabiegami natomiast ścierać martwy naskórek pumeksem. Pamiętajmy, by za każdym razem był to nowy, czysty kawałek pumeksu.

 34. Leczenie kurzajek na stopie za pomocą sody. Metoda moczeni stopy w gorącej wodzie z sodą oczyszczoną i mydłem (jeśli brodawka jest podeszwowa). Ostrożnie zeskrobać zrogowaciałą górną warstwę kurzajki. Wytrzeć skórę do sucha w razie konieczności czynność powtórzyć.

 

Zdjęcia kurzajek na skórze duża galeria -> https://www.bolimnie.com/choroba/brodawki

Brodawki, potocznie nazwane kurzajkami to zmiany na skórze w postaci narośli mogą występować pojedynczo lub w grupach, spowodowane zakażeniem wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. Kurzajki można stwierdzić są tak powszechne jak opryszczka. Pojedyncza kurzajka żyje 2-3 lata, później obumiera, lecz wcześniej może się rozsiać na skórę zdrową w różnych obszarach ciała. Najczęściej brodawki pojawiają się u dzieci i młodzieży, rzadziej u osób po 60. roku życia. Kurzajki i brodawki mają charakter wirusowy dlatego konieczne jest kompleksowe leczenie: nie tylko z zewnątrz, ale także od wewnątrz. Ważne jest, aby wzmocnić układ odpornościowy , dodać świeże soki, owoce, warzywa do diety i prowadzić aktywny tryb życia. Kurzajkami i brodawkami można zarazić się w takich miejscach użyteczności publicznej jak baseny, prysznice, szatnie lub inne ciepłe i wilgotne miejsca.  Najczęściej zarażenie kurzajkami i brodawkami następuje przez bezpośredni kontakt skóry ze skórą zainfekowaną, np. uściśnięcie czyjejś dłoni. Może być także przenoszona przez przedmioty, np. gdy używa się wspólnego ręcznika, mogą pozostawać nawet na klamkach drzwi, wózkach w sklepach. W przypadku stóp, kontakt z wirusami następuje poprzez wilgotne podłoża, jak np. mata łazienkowa czy płytki na basenie. 

Wyróżniamy typy brodawek:

Brodawki zwykłe na ogół powstają na rękach lub stopach i przybierają postać grudek w kolorze skóry lub szarobrunatnym. Inaczej określa się je również kurzajkami. Brodawki mogą pojawić się także na twarzy, czy stopach. W tym ostatnim przypadku będą to brodawki podeszwowe (podobne do odcisków). Charakterystyczne są również brodawki płaskie, pojawiające się na ogół na grzbietach dłoni i twarzy z wyglądu nieznacznie wystają nad powierzchnię skóry.

Brodawki błon śluzowych zalicza się do nich, kurzajki które występują m.in. w okolicach dziąseł, ust, czy języka. Tego typu zmiany najczęściej obserwuje się u dzieci, nastolatków oraz młodych dorosłych.

Brodawki narządów płciowych ( weneryczne ) Kłykciny kończyste to inaczej brodawki występujące w okolicach odbytu i narządów płciowych. Są to grudki, powstałe w wyniku przerostu naskórka, cechujące się wysoką zaraźliwością  i właściwościami rakotwórczymi. Są jedną z najczęstszych chorób, przenoszonych drogą płciową, których profilaktyką i leczeniem zajmują się lekarze ginekolodzy.

Tak mogą wyglądać kurzajki, brodawki.

 

Table of contents