Kaszel

Domowe sposoby na kaszel

kaszel

Domowe sposoby na kaszel:

  1. Tymianek na kaszel domowy sposób. Był używany od wielu stuleci i był popularną rośliną podczas zarazy, która osiągnęła swój szczyt w Europie w latach 1346-53. W tym czasie mieszczanie palili duże wiązki tymianku, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby, tymianek zapakowany w lnianych woreczkach noszono w kieszeniach spodni i kapot. Tymianek ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe. Rozluźnia mięśnie tchawicy i oskrzeli, otwiera drogi oddechowe, w wyniku czego łagodzi kaszel. Można też zrobić napar z tymianku. Przepis domowy: należy wziąć garść świeżych gałązek tymianku lub 2 łyżki suszonego tymianku, 30 gramów wody, miodu lub cytryny (opcjonalnie). Zmiel tymianek, umieść w filiżance. Zalać wrzącą wodę, przykryć, parzyć 10-15 minut. Dodaj cytrynę i miód do smaku, a następnie wypij. Powstały napar można pić do dwóch razy w ciągu doby.

  2. Mleko z miodem i figami na kaszel domowy sposób. Przepis: weź 4-6 szt. Fig suszonych zalej pół litrem świeżo przegotowanego mleka, przykryj  i pozostaw do zaparzenia. Gdy roztwór ostygnie do temperatury pokojowej, konieczne jest dodanie 2 łyżeczek płynnego miodu. Utrzyj namoczone figi i pij mieszaninę kilka razy w ciągu dnia.

  3. Ciepłe piwo na różne rodzaje kaszlu. Piwo pomaga w pozbyciu się kaszlu, ma działanie napotne, oczyszcza drogi oddechowe i zatrzymuje rozwój wirusów i infekcji bakteryjnych. Metoda leczenia domowego jest bardzo prosta: musisz dodać trochę cynamonu i goździków do piwa ogrzewanego w łaźni wodnej. Pozostaw na kilka minut, aby mieszanina nabrała mocy leczniczej, a następnie pij małymi łykami. Najlepiej wypić przed snem.

  4. Woda mineralna do leczenia kaszlu. Czasami woda mineralna pomaga w domu do pozbycia się kaszlu. Przepis: podgrzana do temperatury pokojowej woda mineralna  zmieszana z gotowanym mlekiem, pomoże złagodzić objawy kaszlu. Pij kilka razy dziennie.

  5. Kaszel domowy sposób propolis. Ta żywiczna substancja zawiera wszystkie minerały i pierwiastki śladowe niezbędne dla człowieka. Pomoże nie tylko szybko pozbyć się kaszlu, ale także wzmocni układ odpornościowy. Przepis: wystarczy dodać kilka kropli ekstraktu na pół szklanki mleka lub ciepłej wody. Pij wieczorem, aż do całkowitego ustąpienia kaszlu.

  6. Czarna rzodkiew z miodem na kaszel domowy lek. Jeden z najpopularniejszych i najłatwiejszych przepisów domowych na kaszel. Zetrzyj czarną rzodkiew i wyciśnij sok, który następnie wymieszaj z miodem. Pij przed posiłkami i wieczorem po 2 łyżki.

  7. Cytryna z miodem i gliceryna do leczenia domowego kaszlu. Przepis: cytryna 10 min. gotować na małym ogniu. Wyjmij, pozwól delikatnie ostygnąć i pokrój na połówki. Wyciśnij sok do szklanki i dodaj 2 łyżki gliceryny z miodem. Pij dwa razy dziennie.

  8. Babciny sposób na kaszel to czosnek. Jest to prosty i skuteczny sposób leczenia kaszlu w przeziębieniu. Przepis:  w stopy wcierać zmiażdżony czosnkiem i zakładać wełniane skarpety. I trzeba udać się do łóżka i najlepiej starać się wypocić.

  9. Piwo z cukrem na kaszel metoda leczenia domowa. Podgrzej piwo (1 butelka) i dodaj 1 łyżkę cukru, dokładnie wymieszaj i wypij 1-2 szklanki dziennie.

  10. Aloes domowy leczenie kaszlu. Przepis: liść aloesu (drobno posiekany), miód - 300 g, woda - ½ szklanki. Gotować na bardzo małym ogniu przez 2 godziny. Wymieszaj, ostudź i przechowuj w chłodnym miejscu. Pij 1 łyżkę stołową 3 razy dziennie.

Domowe sposoby na KASZEL PALACZA

Kaszel jest reakcją mięśni dróg oddechowych spowodowanych przez receptory zlokalizowane wzdłuż narządów układu oddechowego (nos, zatoki przynosowe, gardło, tchawica, krtań, oskrzela, opłucna). Poprzez kaszel usuwamy nadmiar śluzu i pozbywamy się substancji drażniących. Uporczywy i długotrwały kaszel może być objawem wielu chorób. U dorosłych często występuje kaszel z plwociną, który nie powinien trwać dłużej niż miesiąc. Można go leczyć środkami ludowymi w połączeniu z zaleceniami lekarza. Przed zastosowaniem domowych sposobów na pozbycie się kaszlu warto wiedzieć: czym on jest i jaka jest jego przyczyna. Gdy substancje drażniące znajdujące się w powietrzu dostają się do gardła i przewodów nosowych, powodując reakcję. Poprzez kaszel, ale także kichanie pozbyć się tego drażniącego (na przykład brudu, kurzu, pyłu). Alergeny, takie jak pyłki kwiatów bądź sierść zwierząt mogą powodować podrażnienie dróg oddechowych, czego następstwem jest kaszel, kichanie, zaczerwienione łzawiące oczy, problemy z oddychaniem. Kaszel może być także spowodowany przez infekcje wirusowe i bakteryjne. Do głównych objawów chorób towarzyszących kaszlowi zaliczymy:

-katar

-gorączkę

-przekrwienie błony śluzowej nosa

-ból gardła

Objawy te zwykle trwają od jednego do dwóch tygodni. Kiedy masz alergię, objawy utrzymują się podczas sezonu alergicznego lub pojawiają się, gdy wokół ciebie jest substancja, która wywołuje reakcję. Chorobom zakaźnym dróg oddechowych mogą towarzyszyć bóle mięśni, bóle stawów, ból gardła, oraz podwyższona temperatura ciała, bez reakcji alergicznych. Należny natychmiast szukać pomocy medycznej, jeśli kaszel stał się przewlekły, utrudnia oddychanie, któremu towarzyszy wydzielanie plwociny (plwocina jest to materiał pochodzący z dolnych dróg oddechowych, zalegający głęboko oskrzela i płuca. W warunkach zdrowia miejsca te są jałowe (pozbawione drobnoustrojów) z krwią.

Do pozostałych objawów towarzyszących kaszlowi zaliczymy możemy:

-dreszcze

-odwodnienie organizmu;

-temperatura wynosząca powyżej 38 stopni

-ogólne złe samopoczucie, osłabienie

-obfita plwocina zielonkawo-żółta

-kłucie, drapanie i ból gardła

Kaszel wywołany przez alergie, przeziębienia, infekcje zatok można leczyć za pomocą leków dostępnych bez recepty. Zakażenia bakteryjne są leczone tylko antybiotykami. Kaszel wywołany przez alergie, przeziębienia, infekcje zatok można leczyć za pomocą leków dostępnych bez recepty lub stosować domowe sposoby i babcine metody. Łatwiej jest leczyć kaszel u osoby dorosłej niż u dzieci. Istnieje wiele środków ludowych, z których mogą korzystać tylko dorośli. Środki ludowe nie zastąpią leczenia farmakologicznego, ale pomogą szybko wyeliminować oraz złagodzić objawy kaszlu.

Table of contents