Ból zęba

Domowe naturalne sposoby na ból zęba

ból zęba

Domowe naturalne sposoby na ból zęba.

 

 1. Goździk na ból zęba. Ta roślina ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Goździki należy żuć w bolesnym miejscu.

 2. Ekstrakty waniliowy, migdałowy, miętowy lub cytrynowy. Każdy z ekstraktów należy namoczyć wacikiem i nałożyć na bolący ząb.

 3. Doskonałe naturalne lekarstwo na ząbkowanie i ból zębów. Wymieszaj pół łyżeczki cynamonu z łyżeczką miodu i potrzyj chorego zęba.

 4. Ocet jabłkowy na bolesny ząb. Wacik nasączony octem jabłkowym nałóż na bolesne miejsce.

 5. Korzeń imbiru jak lek na ból zęba. Świeży kawałek korzenia imbiru powoli żuj ból powinien stopniowo ustępować.

 6. Szałwia sposób na ból zęba. Szałwia złagodzi ból zęba, odkazi go i zmniejszy stan zapalny. Ususzone liście rośliny pół szklanki należy zalać wrzątkiem 250 ml, zaparzyć, ostudzić i płukać jamę ustną kilka razy dziennie. Szałwia działa przeciwzapalnie, ściągająco, odkażająco oraz grzybobójczo.

 7. Mięta naturalny środek w walce z bólem zęba. W przypadku łagodnego bólu zęba i ząbkowania u dzieci należy użyć mocnego naparu miętowego. Dwie łyżki posiekanej mięty zalać szklanką wrzącej wody, pozostawić na 20 minut, zaparzyć odcedzić, ostudzić do temperatury pokojowej. Płukać jamę ustną z bolącym zębem naparem z mięty pieprzowej. Małemu dziecko zwilżyć dziąsła wacikiem nasączonym naparem miętowym.

 8. Kawałek słoniny na bolesność zęba. Świeży lub słony kawałek słoniny, jeżeli słony to wyczyść, wypłucz sól, nałożyć na obolały ząb między dziąsłem a policzkiem. Pozostawić na 15–20 minut ból powinien ustąpić.

 9. Plastry surowych buraków ćwikłowych można nałożyć na chory ząb .

 10. Burak ćwikłowy zmiel surowe buraki na drobnej na tarce i zrób okład chorego dziąsła przy zębie na 30 minut. Rób kompresy co dwie godziny.

 11. Czosnek na boleści zębów. Czosnek powinno się rozgnieść lub poszatkować i wymieszać. Tak przygotowaną miazgę trzeba żuć lub przyłożyć do chorego miejsca. Aby zapobiec oparzeniom błony śluzowej, nasmaruj dziąsła przed zabiegiem olejem słonecznikowym.

 12. Drobno posiekany czosnek nałóż na nadgarstek w miejsce w którym zwykle wyczuwalny jest puls, po stronie przeciwnej do chorego zęba i posiekany czosnek owiń gazą lub bandażem. Na dłoń pod czosnek włożyć trzeba kawałek serwetki lub gazy aby nie poparzyć skóry. Pomimo dziwności tej metody pomaga ona pozbyć się bólu zęba.

 13. Propolis środek na dolegliwość związaną z zębem. Propolis kit pszczeli może być stosowany w celu łagodzenia bólu zęba. Wytnij kawałek propolisu wielkości grochu, przyklej do dziąsła lub zęba, które boli, i zostaw na noc. Aby uplastycznić propolis, możesz ogrzać go do 40-50 C.

 14. Olejek goździkowy używany na bolący ząb. Olejek goździkowy można wlać do otworu w zębie, dwie krople co dwie godziny. W nocy włóż do otworu kawałek waty, opatrunku zwilżonego olejem goździkowym. Olejek goździkowy zawiera substancję eugenol która wykazuje działanie antyseptyczne, przeciwbólowe i przeciwdrobnoustrojowe. Olejek goździkowy stosowany jest zazwyczaj na ból zęba i ból głowy. 

 15. Lekarstwo na ropę dziąsła w czasie bólu zęba. Wlej płynny miód do miski metalowej, aby jego poziom wynosił około centymetra. Podgrzej mocno zardzewiały żelazny gwóźdź w ogniu i włóż do miodu, gdy jest jeszcze gorący. Poczekaj, aż wokół gwoździa utworzy się ciemna rozciągająca się masa: jest to naturalna substancja lecznicza, którą możesz użyć. Delikatnie zbierz mazię na serwetkę z gazy i zrób opatrunek na dziąsło.

 16. Płucz jamę ustną rozcieńczonym winem lub octem jabłkowy, płukanie przynoszą ulgę w dolegliwościach zębowych.

 17. Trzymaj łyżkę oleju z dziurawca w jamie ustnej uśmierza ból zęba.

 18. Żuj świeże kwiaty oregano lub trzymaj je w jamie ustnej przez 5 minut.

 19. Wcieraj tarty chrzan w bolące dziąsła.

 20. Żuj liście kozłka lekarskiego lub szczawiu końskiego inaczej zwany szczaw kędzierzawy lub kobylak.

 21. Na ból zęba, weź małą cebulę bez usuwania łuski, odetnij jedną czwartą i połóż ściętą stronę na chorego zęba i dziąsło, a łuskę os strony policzka. Po około dwóch godzinach możesz czynność powtórzyć.  

 22. Napar ze skrzypu polnego stosuje się do płukania bolących dziąseł i zębów: 2 łyżki skrzypu zaparza się 1 szklanką wrzącej wody i pozostawia na całą noc. Następnie płucze się jamę ustną.

 

Ważne pamiętaj.

Kiedy boli Ciebie ząb, ważne jest, aby leczyć go u dobrych, sprawdzonych dentystów. Ból zęba nigdy nie ustępuje samoistnie, a im dłużej pozostaniesz bezczynny, tym większe problemy i koszty będą się w przyszłości pojawiały (utrata zębów, rozwój ropnego procesu wokół zęba, który może nawet stać się zagrożeniem dla życia).

 

Prawie nie ma osoby na świecie, która nie zaznała bólu zęba. Nieprzyjemne odczucia mogą występować z różnych powodów zarówno w zębie, jak i tkankach otaczających ząb. Ból może mieć różną intensywność i częstotliwość, ale najbardziej nieprzyjemnym czynnikiem jest jego niespodziewane pojawienie się. Ból zęba może objawiać się na różne sposoby podczas jedzenia, zaciskania lub rozluźniania szczęki, obracania głowy, gdy marszczysz brwi lub uśmiechasz się itp. Czasami odczuwa się ból zęba nawet podczas wdechu, ponieważ zimne powietrze w ustach szybko znajduje nadwrażliwy, chory ząb. Leczenie bólu zęba naturalnymi sposobami praktykowane jest od czasów starożytnych, ale dziś rozwój techniki medycznej zepchnął metody babcine na dalszy plan. Obecnie leki działają znacznie lepiej niż zioła i napary, ale składają się z substancji chemicznych, niezdrowych dla organizmu ale szybko działają i redukują ból. Przepisy domowe są szeroko stosowane w leczeniu niemowląt i kobiet w ciąży oraz bardzo często naturalne metody są stosowane jako pomocniczy element leczenia lekami.

Table of contents