Białe zęby

Domowe sposoby na wybielanie zębów

białe zęby

Domowe sposoby i metody na białe zęby:

 

 1. Domowy sposób z Indii na białe zęby. Przepis: wymieszaj 1 łyżeczkę kurkumy w proszku z taką samą ilością czystego oleju kokosowego i 2-3 kropli olejku miętowego. Używaj mieszanki jak zwykłej pasty do zębów. Ta mieszanka chroni szkliwo, wyraźnie rozjaśnia zęby i odświeża jamę ustną. Kurkuma jest naturalnym antybiotykiem, którego główną właściwością jest niszczenie bakterii, olej kokosowy pomaga zwalczać próchnicę, a olejek miętowy pomaga zwalczać bakterie i zapewnia przyjemny nieświeży oddech.

 2. Zastosowanie sody oczyszczonej jako pasty do zębów wybielającej. Przepis: wymieszaj łyżeczkę sody z odrobiną wody., konsystencja powstałej masy powinna przypominać pastę do zębów, myj zęby tą mieszaniną ( pastą ), w czasie mycia staraj się nie połykać mieszaniny, pozostaw sodę na zębach na 10 minut następnie wypłucz usta ciepłą wodą, odczekaj 5 minut i jak zwykle umyj zęby pastą do zębów. Ważne tą metodę powinno się stosować raz w tygodniu.

 3. Mieszanie sody i pasty do zębów w celu wybielania zębów domowy sposób. Przepis: wymieszaj niewielką ilość pasty do zębów i sody oczyszczonej, myj zęby tą mieszaniną następnie wypłucz usta ciepłą wodą. Ten sposób wybielania zębów sodą można stosować kilka razy w tygodniu.

 4. Sposób na białe zęby soda oczyszczona i nadtlenek wodoru. Przepis wymieszaj niewielką ilość nadtlenku wodoru z niewielką ilością sody oczyszczonej, aby uzyskać pastę. Myj zęby jak codziennie to wykonujesz. Drugi sposób domowy wybielania zębów: jedną łyżeczkę  3% nadtlenku wodoru dodać do pół szklanki wody. Czystą szczoteczkę do zębów zanurz w przygotowanym roztworze, po wyjęciu szczoteczkę delikatnie posyp sodą i umyj zęby, a następnie przepłucz usta uzyskaną mieszanką wody, a następnie czystą wodą. Nadtlenek wodoru czyli woda utleniona jest środkiem przeciwbakteryjnym i działa doskonale jako środek do czyszczenia jamy ustnej i dziąseł, eliminując bakterie z jamy ustnej. Soda oczyszczona jest materiałem ściernym, takim jak papier ścierny, więc uważaj, aby zachować wystarczającą ilość nadtlenku wodoru w mieszaninie, ponieważ szkliwo może zostać uszkodzone przez sodę. Pasta wcale nie powinna być piaszczysta, ale w rzeczywistości powinna być miękka. Ze względu na ryzyko związane z połykaniem produktu metodę tą stosować maksymalnie przez tydzień w miesiącu. Należy pamiętać, że nadtlenek wodoru jest utleniaczem, który może prowadzić do uszkodzenia dziąseł w wielokrotnym używaniu.

 5. Domowy sposób na wybielanie zębów octem jabłkowym. Płukanie ust w celu wybielenia zębów octem jabłkowym,  Przepis: wlać ocet jabłkowy małą ilość do małego naczynia, wypij łyk, nie połykając płynu dokładnie płucz zęby, następnie wypluj i wypłucz usta ciepłą wodą. Zaleca się stosowanie tej metody raz w tygodniu. Trzeba mieć na uwadze, że smak octu jest trochę nieprzyjemny.

 6. Babciny sposób na białe zęby mieszanina: ocet jabłkowy i soda oczyszczona. Przepis: w małej miseczce wymieszaj ocet jabłkowy i sodę, aż do uzyskania konsystencji pasty do zębów, następnie nałóż uzyskaną masę na zęby, pozostaw mieszaninę na 5-10 minut kolejny krok wypłucz usta ciepłą wodą i umyj zęby jak zwykle. Metoda do stosowania do trzech razy w miesiącu.

 7. Skórka bananowa domowa metoda na białe zęby. Opis metody banan na wybielanie zębów: sposób aplikacji jest prosty i wygląda następująco, wewnętrzną częścią skórki bananowej masuj powierzchnię szkliwa zębów (przez 3 minuty), następnie wypłucz usta wodą. Metoda jest całkowicie bezpieczna zarówno dla szkliwa, jak i dla całego ciała, więc zabieg można wykonywać co drugi dzień (cykl trwa 10-15 razy). Pierwsze efekty są zauważalne po 3-4 aplikacjach.

 8. Sposób na wybielenie zębów w domu olejem kokosowym. Olej kokosowy ma różną konsystencję, w zależności od temperatury w pomieszczeniu, ale zawsze topi się pod wpływem temperatury ludzkiego ciepła. Zwykle produkt ma stan skupienia stały. Aby wybielić szkliwo za pomocą oleju kokosowego, musisz wziąć niepełną łyżeczkę produktu i włożyć go do ust. Natychmiast zacznie się topić pod wpływem temperatury ciała, a konsystencją oleju kokosowego będzie przypominała konsystencję olej słonecznikowego lub oliwy z oliwek. Następnie olej kokosowy rozprowadź językiem po zębach i między zębami, symulując płukanie wodą, czynność powinna trwać 10-15 minut. W tym czasie olej kokosowy zmieni swoją konsystencję, w końcu stanie się całkowicie płynny. Po tym czasie masę należy wypluć. W żadnym wypadku nie należy połykać, ponieważ olej wyciągnął dużą ilość drobnoustrojów i szkodliwych substancji z zębów i jamy ustnej. Po usunięciu oleju kokosowego wypłucz usta wodą o temperaturze co najmniej 40 ° C, aby usunąć resztki oleju. Możesz dodać trochę soli. Po tym wybielaniu olejem kokosowym zęby stają się bardzo gładkie i niezwykle czyste. Możesz również zmieszać odrobinę oleju kokosowego z sodą oczyszczoną i umyć zęby tą mieszaniną. Lub nałóż odpowiednią ilość oleju na zęby przed umyciem zębów. Pozostaw na 15-20 minut, a następnie dobrze wyczyść w tradycyjny sposób, ewentualnie nałóż olej kokosowy na czystą szmatkę i wetrzyj w każdy ząb. Możesz to robić 2-3 razy w tygodniu.

 9. Wybielanie zębów olejem z drzewa herbacianego domowy sposób. Najprostszy sposób: zwilż bawełniany wacik olejem herbacianym i dokładnie wetrzyj w zęby ze wszystkich stron. Wypłucz usta słabym roztworem wody z cytryną lub kwaskiem cytrynowym lub octem jabłkowym. Podczas mycia zębów olejem z drzewa herbacianego język lub usta mogą stać się nieco zdrętwiałe . Ale to uczucie szybko przemija, a przy regularnym stosowaniu objawy znikną. Płukanie jamy ustnej olejem z drzewa herbacianego: Przepis: 5 kropli 100% olejku z drzewa herbacianego na 1/2 szklanki wody, płucz jamę ustną tym płynem, procedurę można wykonać zarówno przed czyszczeniem, jak i po myciu zębów. Przed myciem zębów olejek herbaciany zmiękcza osady na zębach, które następnie skutecznie usuwa się przez szczotkowanie pastą. 

 10. Sok z aloesu do wybielania zębów domowa metoda. Przepis: wyciśnij sok ze świeżo ściętego liścia aloesu, następnie wymieszaj sok z pastą do zębów, powstałą mieszaniną zaleca się myć zęby 2 razy dziennie przez 7-10 dni. Ten domowy sposób ma słaby efekt wybielający (w porównaniu na przykład z sodą lub cytryną), ale jest całkowicie bezpieczny (w tym nadaje się do wrażliwego szkliwa). Sok z aloesu leczy również istniejące rany na dziąsłach.

 11. Od dawnych czasów ludzie używali truskawek do wybielania zębów. Przepis: weź jedną truskawkę, przetnij na pół, rozetrzyj truskawkę na powierzchni zębów i pozostaw na 5-10 minut. Następnie umyj zęby pastą do zębów. Truskawki można stosować dwa razy w tygodniu jako domowy naturalny sposób na białe zęby.

Zęby u człowieka są pierwszą rzeczą, na którą zwracają uwagę inni ludzie w czasie spędzania czasu razem lub spotkań towarzyskich, biznesowych. Piękne zęby koloru białego są również wskaźnikiem zdrowia. Przyjęło się myśleć iż śnieżnobiały uśmiech jest jednym z głównych elementów wizerunku osoby odnoszącej sukcesy i po prostu atrakcyjnej .

 

Oto kilka powodów, dla których zęby człowieka mogą zmienić kolor na żółty, beżowy lub brązowy :

 • Picie dużych ilości kawy i herbaty

 • Palenie tytoniu

 • Przerzedzenie szkliwa zębów ze względu na wiek człowieka

 • Odżywianie: składa się na to spożywanie dużej liczby produktów o wysokiej kwasowości, w tym napojów słodzonych, słodyczy i niektórych owoców.

 • Suchość w ustach, u człowieka (brak śliny oznacza mniejszą ochronę szkliwa)

 • Oddychanie przez usta i przekrwienie błony śluzowej nosa u człowieka powoduje to zmniejszenie ilość śliny i zakłóca nawodnienie zębów

 • Stosowanie niektórych antybiotyków lub leków może znaczącą u człowieka wpłynąć na kolor biel szkliwa

 • Nadmierne używanie fluoru

 • Czynniki genetyczne

 

Aby zęby były białe, powinno się je myć przez 3 minuty. Wysokiej jakości szczotkowanie oznacza brak pozostałości pożywienia na zębach i u ich podstawy, resztki jedzenia mogą powodować pojawienie się kamienia lub brzydkiego koloru zębów oraz nieprzyjemnego zapachu. Warto zauważyć ciekawy fakt, że biały kolor zębów jest przenoszony genetycznie i nie jest oznaką wysokiej zawartości wapnia. Jednak nie wszyscy wiedzą, że najsilniejsza szkliwo, zawierające wystarczającą ilość wapnia, ma żółtawy odcień.

Table of contents